E entje, Korrik 29, 2021
Etiketimet Dortmund

Etiketim: Dortmund

Bayern dhe Dortmund përplasen në merkato, adoleshenti austriak “çmend” rivalët

Yusuf Demir është vetëm 17 vjeç, luan si mesfushor ofensiv dhe është pjesë e Rapid Vienna. Pavarësisht moshës së re, adoleshenti i talentuar është kthyer...

Dortmund harron humbjen ndaj Bayern-it, verdhezinjtë triumfojnë në shtëpi ndaj Herthës

Borussia Dortmund ka arritur një fitore të rëndësihme 2-0 ndaj Hertha Berlin në shtëpi. Verdhezinjtë iu falën dy golave të Brandt dhe Moukokos në pjesën...

Bayern tregon forcën, fitore spektakolare ndaj Dortmund. Lewa mposht Haaland!

Gjithçka nisi vrullshëm, me Erling Braut Haaland që shënoi pas vetëm 74 sekondash, duke i dhënë avantazhin ekipit të tij. Pa marrë veten mirë...

4 gola të shënuar, mbyllet pjesa e parë e Bayern-Dortmund. Ja...

Është mbyllur në barazim 2-2 pjesa e parë e supersfidës mes Bayern Munich dhe Borussia Dortmund. Miqtë befasuan vendasit teksa shënuan dy gola të shpejtë...

Bundesliga/ Asnjë fitues në katër takime, Dortmund në “pikiatë”

Katër ndeshje dhe katër barazime në Bundesligë. Bayer Leverkusen nuk shkoi më shumë se barazimi 2-2 në shtëpi ndaj Mainz. Lucas Alario dhe Patrick...

Bundesliga/ Dortmundi katastrofë, pëson humbjen e radhës. Leipzig nuk ndalet!

Kanë përfunduar 5 sfidat e javës së 20 të Bundesligës gjermane. Dortmundi nuk po kalon një moment të mirë dhe është mundur në transfertë...

Bundesliga/ Reus “tradhton” Dortmund-in, verdhezinjtë ndalen në shtëpi nga Mainz-i

Borussia Dortmund nuk arriti të shkonte më shumë se një barazim 1-1 ndaj Mainz në shtëpi. Verdhezinjtë e mbyllën pjesën e parë 0-0 duke mos...

Video/ Të frymëzuar nga Dortmund-i? Goli i Palmerias në Kupën e...

Mëngjesin e sotëm u luajt sfida e parë gjysmëfinale e Kupës së Libertadores mes River Plate dhe Palmeiras. Skuadra argjentinase ishte favorite, por miqtë...

Dortmund e nis vitin me fitore, mund Wolsburg-un në shtëpi

Pas 7 ndeshjeve mungesë, Haaland u rikthye në fushë për takimin ndaj Wolfsburg. Sulmuesi norvegjez nuk arriti të shënonte, por kjo nuk e ndaloi Dortmundin...

Video/ Mahnit 16-vjeçari i Dortmund-it, bëhet golashënuesi më i ri në...

Union Berlin fiton 2-1 në përballjen ndaj Borussia Dortmund e vlefshme për javën e 13-të në Bundesliga. Pavarësisht humbjes, Youssoufa Moukoko, i cili është vetëm...

Bundesliga/ Dortmund nuk funksionon pa Haaland, verdhezinjtë munden nga Union Berlin

Union Berlini ka mposhtur me rezultatin 2-1 ekipin e Borussia Dortmundit. Skuadra verdhezi duket se nuk po del nga momente negativ dhe pse fitoi...

Zyrtare/ Turpërimi nga Stuttgart nuk falet, Dortmund shkarkon Favre

Lucien Favre nuk është më trajneri i Borusia Dortmundit, teksa drejtuesit kanë vendosur ta shkarkojnë nga drejtimi i skuadrës. Shkak për këtë shkarkim të trajnerit,...

Bundesliga/ Humbje turpëruese për Dortmund, Leipzig sërish në krye

Dortmundi u turpërua në shtëpi nga Stuttgart, pasi humbi me rezultatin 1-5. Një rezultat shumë i çuditshëm, por nga krahu tjetër Leipzig nuk ka...
WhatsApp DENONCO