Flamurtari-Partizani, publikohen formacionet zyrtare

Flamurtari dhe Partizani do të luajnë kundër njëra-tjetrës duke filluar nga ora 17:00, ndërkohë trajnerët kanë publikuar edhe formacionet me të cilat do të zbresin në fushë.

Te vlonjatët mbrojtja është ndryshe çdo ndeshje, me Hoxhajn që luan në të majtë dhe Balilajn në të djathtë.

Ndryshon sulmi, me Ribajn që mbështetet nga Haruni dhe Diamanti. Edhe te Partizani ka ndryshime, ku Belicën e dëmtuar e zëvendëson Bitri ndërsa Alban Hoxha mbetet sërish në stol.

LEXO EDHE  Bojkoti nuk ndalet/ Zbardhet skenari ekstrem që aplikohet në janar. Çfarë ndodhi me Ligën Profesioniste

Flamurtari: Moçka, Balilaj, Qarri, Pjeshja, Hoxhaj, Rrapaj, Lucas Ramos, Indio Oliveira, Haruni, Diamanti, Ribaj.
Partizani: Teqja, Idrizaj, Bitri, Boldor, Trashi, Telushi, Broja, Cordeiro, Çinari, Llanaj, Bardhi.