Tirana-Vllaznia, ja si do të rreshtohen skuadrat në Derbin e Shqipërisë

Tirana pret në orën 17:00 Vllazninë në stadiumin “Selman Stërmasi”. Një sfidë shumë e rëndësishme për të dy ekipet, pasi bardheblutë duhet të rikthehen te fitorja pas humbjes me Teutën, ndërsa Vllaznia kërkon që të dalë nga zona e play-out.

Egbo dhe Hysen Dedja kanë bërë formacionet gati dhe ka disa ndryshime. Tekniku i vendasve i ka besuar formacionin Karabecit në qendër të mesfushës së bashku me Bathën. Jasani dhe Sidibe e nisin nga stoli.

LEXO EDHE  Milan në kërkim të zëvendësuesit të Kjaer

Vllaznia në krahun tjetër i ka besuar nga minuta e parë Sidorencos duke ulur Shtubinën në stol, ndërsa ka vend dhe për Krujën në mesfushë.

Formacionet zyrtare:

Tirana: Lika; Doka, Muça, Vangjeli, Hoxhallari; Batha, Karabeci; Cobbinah, Torassa, Elton Cale; Ngoo

Vllaznia: Efremov; Lekaj, Adili, Malota, Gligorov; Gurishta, Krymi, Arsid Kruja; Lika, Zogaj, Eugen Sidorenco