Itali/ Sërish rritje, 66 viktima e 333 raste pozitive në 24 orët e fundit

Italia ka regjistruar në 24 orët e fundit një rritje të numrit të viktimave dhe të rasteve pozitive nga koronavirusi.

Sot janë regjistruar 66 viktima e 333 raste pozitive. Numri i përgjithshëm i viktimave ka arritur në 34 514, ndërsa të infektuar janë 238 159.

Në 24 orët e fundit janë regjistruar 1089 pacientë të shëruar. Një rritje të numrit të të infektuarve është regjistruar në rajonin e Lombardisë ku janë 216 pozitivë më shumë se një ditë më parë. Në 24 orët e fundit Italia ka kryer 59 154 teste me tamponë.

LEXO EDHE  Pyetësori i Këshillimit Kombëtar/ Edi Rama: Zarfat janë pa emra, nuk identifikohen qytetarët. Për çështjet kemi pasur edhe debate të brendshme