E dielë, Korrik 25, 2021
Etiketimet Infektime

Etiketim: infektime

Pas dozës së parë të vaksinës/ Infektohen me Covid-19 dy mjekë...

Dy mjekë dhe një infermiere janë infektuar me Covid-19 pasi kanë marrë dozën e parë të vaksinës Pfizer. Nga raportimet bëhet fjalë për një mjeke...

Nga mësues e nxënës te punonjëset e fasonerisë/ Ja rastet e...

Në 24 orët e fundit në Berat janë shënuar 23 raste me koronavirus, ku të infektuar rezultojnë se janë mësues, nxënës dhe punonjës në...

Dyfishohen pacientët në Shqipëri/ VOA: Numër i lartë ditor infeksionesh dhe...

Në Shqipëri, në 24 orët e fundit u rregjistrua një numër i lartë shtrimesh dhe viktimash nga Koronavirusi. Ministria e Shëndetësisë, njoftoi se në spitalet...

Situatë kritike në burgun e Peqinit, dhjetra të dënuar VIP infektohen...

Covid 19 duket se po shkakton një situatë alarmante në burgun e sigurisë së lartë në Peqin, ku burimet bëjnë me dije se dhjetra...

Koronavirusi/ 1105 të infektuar në 24 orët e fundit (Harta e...

Në 24 orët e fundit në vendin tonë janë regjistruar 1105 raste të reja me koronavirus, nga 4092 testime të kryera. Harta e të prekurve...

Vijojnë shifrat e larta/ 1143 infektime në 24 orët e fundit...

Vijonë të mbeten të larta shifrat nga koronavirusi. Në 24 orët e fundit në vendin tonë, janë regjistruar 1143 raste të reja me koronavirus,...

Koronavirusi/ Më shumë se 100 milionë të infektuar në mbarë botën

Ndërsa shumë vende po përballen me probleme të qasjes, furnizimit dhe shpërndarjes së vaksinave kundër koronavirusit, numri i të infektuarve në botë që nga...

Koronavirusi në vendin tonë/ 833 raste të reja në 24 orët...

Në 24 orët e fundit në vendin tonë, janë regjistruar 833 raste të reja me koronavirus, nga 3511 testime të kryera. Harta e të prekurve...

Koronavirusi në Shqipëri/ 739 raste të reja në 24 orët e...

Në 24 orët e fundit në vendin tonë janë regjistruar 739 raste të reja me koronavirus, nga 3314 testime të kryera. Harta e të prekurve...

Sars-Cov2 lë pasoja edhe pasi e keni kaluar virusin

Koronavirusi lë disa pasoja tek personat e prekur të cilat mund të zgjasim me muaj. Mjekët e familjes deklarojnë se shumica e atyre që kanë...

Koronavirusi në Shqipëri/ Rriten rastet e reja, 670 të infektuar në...

Në 24 orët e fundit në vendin tonë janë regjistruar 670 raste të reja me koronavirus, nga 3331 testime të kryera. Harta e të prekurve...

Koronavirusi në vend/ 586 të infektuar në 24 orët e fundit...

Në 24 orët e fundit në vendin tonë, janë regjistruar 586 raste të reja me koronavirus, nga 2510 testime të kryera. Harta e të prekurve...

Situata me COVID-19/ Dy javët e para të janarit shënuan rritje...

Në Shqipëri, autoritetet e Shëndetësisë bën të ditur sot se në dy javët e para të Janarit, incidenca e rasteve të reja me Koronavirusi,...
WhatsApp DENONCO