Aktorja e njohur bëhet nënë e binjakëve që erdhën në jetë nga një grua mbartëse

Kristen Wiig dhe i fejuari i saj Avi Rothman janë bërë prindër! Çifti mirëpriti binjakët në fillim të këtij viti përmes një gruaje mbartëse, thotë një burim për PEOPLE.

Lajmi vjen pasi në gusht 2019 u konfirmua që ylli i “Bridesmaids” ishte fejuar me Rothman. Megjithatë lajmi nuk vjen aq papritur për fansat e aktores.

Në maj, Wiig la të kuptohej në një nga shfaqjet e saj në Saturday Night Live se do të bëhej nënë së shpejti, pasi falenderoi nënën e saj Laurie Johnston, që e kishte përgatitur “për të qenë vetë nënë”.

LEXO EDHE  Elton John infektohet me Covid-19, si është gjendja e tij shëndetësore

“Jam shumë mirënjohëse për të gjitha gjërat që më ka mësuar si përshembull si të jem vetë një nënë”, u shpreh ajo.