Ibrahimovic kthehet në Milano, synohet rikthimi në fushë para ndeshjes me Juventusin

Sulmuesi i Milanit, Zlatan Ibrahimovic, u dëmtua disa ditë më parë gjatë një seance stërvitore dhe pritet të mungojë për kuqezinjtë rreth një muaj.

Ndërkohë pas një jave qëndrimi në Suedi, sulmuesi shtatlartë është rikthyer sot në Milano  dhe shpreson që të jetë i gatshëm për skuadrën e tij kundër Juventusit më 7 korrik.

Tashmë lojtari do t’i nënshtrohet përsëri testimeve për të përcaktuar progresin e bërë gjatë këtyre ditëve.

 

LEXO EDHE  Gjykata refuzon apelimin e Ronaldinho-s, ish-ylli brazilian mbetet në arrest shtëpie