COVID-19/ Vazhdon ndihma nga sporti, Man.City kthen stadiumin në spital

Manchester City ka vendosur që stadium i tyre ‘Etihad’ të shërben për puntorët e shëndetësisë duke filluar nga kjo javë.

Mjekë dhe infermierët e shërbimit shëndetësor në Manchester do të kenë mundësinë të shfrytëzojnë arenën e kampionëve të Anglisë me qëllim ‘luftën’ ndaj koronavirusit.

Dy skuadrat nga Manchesteri, United dhe City deri më tani kanë dhuruar një shumë të konsiderushme të të hollave në këtë situatë kaotike.

LEXO EDHE  Ngjarje e rëndë, bullizmi në rrjetet sociale i kushton jetën sportistes 22-vjeçare

Aktualisht në Premierligë vazhdojnë të jenë të pezulluara gjitha ndeshjet, dhe e sigurt është që  futbolli nuk do të nisë deri në fund të muajit prill.