E hënë, Qershor 1, 2020
Etiketimet Ndihma

Etiketim: ndihma

COVID-19, plani i fuqishëm zviceran i ndihmës ekonomike

Një pjesë e madhe e qeverive kanë informuar mbi shpenzime publike të pashembullta për të mbështetur ekonomitë e tyre përballë krizës së shkaktuar nga...

Ndihmoi Italinë për koronavirusin, Rusia i kërkon heqjen e sanskioneve

Gazeta italiane Linkiesta shkruante sot kryetari i Komitetit të Marrdhënieve me Jashtë të Senatit, Vito Petrocelli, i Lëvizjes 5 Yjet, ka marrë një letër...

Eminem nxjerr në ankand atletet me çmim 20 mijë dollarë për...

Eminem po nxjerr në ankand një palë atlete të tij për të ndihmuar në luftën ndaj koronavirusit. Reperi 47-vjeçar, ka dhuruar një palë atlete të...

Video/ Banorët në njësinë 5 në Tiranë protestë për ndihma

Ndonëse jemi në kohë pandemie dhe lëvizja është ende shumë e kufizuar, kjo gjë nuk i ka penguar dhjetëra banorë të njësisë numër 5...

Kafshatë buke për ato që do qeveria (Video)

Një video që shpreh realitetin e masave të marra nga kryeministri Rama sa i përket pandemisë Covid-19 është bërë virale në rrjet. Faqja e njohur...

“Janë shpërndarë ndihma për 10950 familje”/ Berisha publikon dokumentin dhe nxjerr...

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka publikuar në rrjetet sociale një dokument, sipas të cilit tregohen familjet që kanë marrë ndihma, si rezultat i krizës që...

Paketa 3 miliardë eurosh e BE/ Ja sa përfiton Shqipëria...

Komisioni Europian ka propozuar 3 miliard euro ndihmë makro-financiare në ndihmë të 10 shteteve fqinje të BE-së. Fondi prej 3 miliard eurosh i asistencës makro-financiare...

Prerja e shiritave dhe pakot ushqimore!

Nga Elton Laska Jemi në një situate pandemie ku shumica dërrmuese e Botës janë mbyllur brenda në shtëpi për t’ju shmangur sa më shumë infektimit...

Lejoheshin të punonin/ Disa bizneseve u refuzohet ndihma financiare

Kristi ka një aktivitet parkimi ne Tiranë. Në kushtet kur makinat nuk lejohen të qarkullojnë, ai nuk ka pasur punë muajin e fundit. Pasi...

SHBA, ndihmë prej 19 miliardë dollarësh për fermerët

Presidenti amerikan, Donald Trump njoftoi një program prej 19 miliardë dollarësh për të ndihmuar fermerët amerikanë të përballojnë ndikimin nga epidemia e COVID-19. “Ne do...

Meghan dhe princ Harry dhurojnë pako me ushqime shtëpi më shtëpi...

Meghan Markle dhe Princi Harry janë fotografuar për herë të parë në Los Angelos duke dhuruar pako me ushqime shtëpi më shtëpi Ata janë parë...

Tatimet: Si do të aplikohet për përfitimin e Paketës së Dytë...

Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve njoftoi tatimpaguesit dhe individët e interesuar se për ndihmën financiare, po punon intensivisht për të implementuar paketën e ndihmës...

Kriza nga Covid-19/ Ndihma ndaj bizneseve, Qeveria e pranon: Është skemë...

Nga Boldnews.al Qeveria pranon se skema e saj në mbështetje të bizneseve dhe qytetarëve për krizën e shkaktuar nga koronavirusi është selektive. Kjo të paktën shkruhet...
WhatsApp DENONCO