E mërkurë, Janar 26, 2022
Etiketimet Man. City

Etiketim: Man. City

Man.City, Benjamin Mendy dërgohet në burgun e sigurisë së lartë

I akuzuar për një numër prej shtatë përdhunimesh dhe një tjetër sulmi seksual, futbollisti i Manchester City, Benjamin Mendy, është dërguar në një burg...

Premier League/ Broja sërish protagonist në fitoren e Southampton, Man.City triumfon...

Janë mbyllur 4 ndeshjet e Premier League të vlefshme për javën e 19-të. Në "Boxing Day" spektakli ishte i garantuar teksa u shënuan plot...

Premier League/ Man. City i pamëshirshëm, “tërmet 7 ballë” ndaj Leeds

Një ekip si Leeds United me Bielsan në stol mund t’i hapë probleme çdo skuadre por sot në mbrëmje, Man. City ka arritur të...

Man.City-PSG/ Zhbllokohet supersfida, francezët në avantazh

PSG ka marrë avantazhin në transfertë ndaj Man.City-t në minutën e 50-të. Autori I golit është sulmuesi Kylian Mbappe. Aksion spektakolar i francezëve me Messin...

Man.City synon mesfushorin e Barçës, ofron 80 milionë euro

Ndonëse u transferua me bujë verën e 2019-ës nga Ajaxi te Barcelona, Frenkie De Jong nuk po bind dhe mediat spanjolle janë të bindura...

Man.City “shuan” ëndrrën e Barcelonës

Barcelona është një kërkim të një sulmuesi. Pas problemit aritmik të Agueros i cili do të qëndrojë gjatë jashtë fushave , ose ndoshta nuk...

I dha fund jetës 1 vit më parë, dalin fakte tronditëse...

Ish lojtari i akademisë së Manchester City-t, Jeremy Wisten u nda nga jeta për shkak se vrau veten. 1 vit pas ndarjes nga jeta...

Champions/ Mbyllen ndeshjet e orës 18:45, ja rezultatet

Pas humbjes me PSG në “Parc de Princes” në Grupin A të Champions League, Man. City rikthehet fuqishëm duke mposhtur një ekip surprizë si...

E padëgjuar në Angli, talenti i Man.City-t luan dy ndeshje brenda...

Një histori e çuditshme ka ndodhur tek skuadra e Manchester City, ku në fundjavë futbollit Cole Palmer ka luajtur dy ndeshje brenda ditës. 19-vjeçari hyri...

Champions/ Messi dhe PSG thyejnë Man. City-n, Real Madrid humbet në...

Në një mbrëmje të çuditshme të Champions League ndodh gjithçka. Lionel Messi gjen golin e parë me PSG ndërsa Real Madrid turpërohet 1-2 nga...

VIDEO/ Mjaftojnë 8-të minuta, zhbllokohet supersfida PSG-Man.City

PSG ka kaluar në avantazh ndaj Man.City-t në minutën e 8-të. Autori i golit për parisienët është mesfushori Idrissa Gueye. Ruben Dias nuk arrin të...

Champions/ PSG sfidon Man.City-n, ja si rreshtohen skuadrat

Duke filluar nga ora 21:00, mbrëmja do të na rezervojë një supersfidë si ajo ndërmjet PSG-së dhe Mançester Sitit. Parisienët vijnë nga një barazim zhgënjye...

Premier League/ Liverpool dhe Arsenal marrin fitoret e radhës, ndalet Man.City

Këtë pasdite u luajtën disa nga ndeshjet e javës së pestë të Premier League dhe në fushë zbritën Manchester City dhe Liverpool, dy nga...

Të Fundit