Lajmi i fundit/ Shkon në 17 numri i të prekurve nga koronavirusi në Kosovë

Mediat e Kosovës bëjnë me dije se ka shkuar në 17 numri i të prekurve nga koronavirus. Kjo shifër zyrtare është bërë me dije në një konferencë për mediat, ku folën ministri i Shëndetësisë Arben Vitia dhe Drejtori i Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike, Naser Ramadani.

LEXO EDHE  Nicola Ciraci: Shembja e Teatrit, një barbari!/ Reagimi i ashpër i politikanit italian

Ramadani ka deklaruar se bëhet fjalë për një familjar të personit të infektuar nga fshati Dumnicë i Komunës së Podujevës. “Rasti i sotëm është nga Dumnica. Ai është familjar i personit të parë të konfirmuar me koronavirus”, tha Ramadani.