E shtunë, Tetor 16, 2021
Etiketimet Koronavirusi

Etiketim: Koronavirusi

Studimi: Koronavirusi ul jetëgjatësinë, ndikim më shumë tek burrat

Pandemia e koronavirusit ka shkaktuar rënien më të madhe të jetëgjatësisë që prej Luftës së Dytë Botërore. Ky është përfundimi i një studimi të publikuar...

Koronavirusi në Kosovë/ 752 raste të reja dhe 14 viktima në...

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë kryer 3892 testime prej të cilëve 752 qytetarë kanë rezultuar pozitivë me koronavirus. Gjatë kësaj periudhe prej...

Superimunët/ Sekreti i njerëzve që nuk infektohen nga Covid

Ata jetojnë, hanë dhe flenë së bashku me familjarët e sëmurë. Ata punojnë ngushtë me njerëz pozitivë çdo ditë. Dhe nuk infektohen. Është fati...

Pfizer nis testimin e ilaçit për kurimin e koronavirusit

Pfizer Inc. nisi testimet e para të një ilaçi që mund të përdoret nga pacientët pasi pikasin shenjat e para të infektimit nga koronavirusi. Kompania...

Akuzohet për shkelje të masave kundër koronavirusit, hetohet kryeministrja norvegjeze

Policia në Norvegji tha se ka nisur të marrë në pyetje kryeministren Erna Solberg, pasi kjo e fundit pranoi se ka shkelur rregullat kundër...

Simptoma që tregon se mund ta kaloni lehtë koronavirusin

Një studim i udhëhequr nga shkencëtarë spanjollë ka zbuluar se cila është simptoma që tregon se do ta kaloni lehtë koronavirusin. Një nga simptomat kryesore...

15 viktima nga koronavirusi në 24 orë, 501 të shtruar në...

Fatkeqësisht, 15 qytetarë nuk e kanë fituar betejën me koronavirusin në 24 orët e fundit. Bëhet fjalë për 3 qytetarë nga Tirana, 3 qytetarë nga...

Regjistrohen 2633 raste me koronavirus në 24 orët e fundit në...

Agjencia Kombëtare e Shëndetit Publik në Greqi njoftoi sot 2633 raste të reja të Covid-19 në Greqi, nga të cilat 7 u identifikuan pas...

Shënohen 2,6 milion viktima në të gjithë botën që nga fillimi...

2,6 milion humbje jetën janë shënuar deri më tani në të gjithë botën për shkak të koronavirusit. Situata e Covid-19 vijon të mbetet shqetësuese, ndërsa...

Koronavirusi në Kosovë/ Rriten infektimet, 6 viktima në 24 orët e...

Autoritetet shëndetësore në Kosovë raportuan sot se janë shënuar 587 raste të reja nga koronavirusi (548 raste ishin dje) Në 24 orët e fundit janë...

Shtohen ritmet e infektimeve me koronavirus në Evropë

Rastet e infektimeve me koronavirus në Evropë u rritën 9% gjatë kësaj jave, duke i dhënë fund një periudhe përmirësimi që nga fundi i...

Situata nga Covid, Gjermania zgjat izolimin, por lehtëson disa masa

Gjermania do t’i zgjasë masat e izolimit nga koronavirusi deri më 28 mars, por do t’i lejojë dyqanet jothelbësore dhe bizneset e tjera të...

Koronavirusi në Itali/ 192 të vdekur dhe mbi 17 mijë raste...

Janë regjistruar 17,455 raste të reja me koronavirus në Itali, nga 257,024 tamponë të kryer. Shkalla e pozitivitetit qëndron në 6.8%, një pikë më...
WhatsApp DENONCO