E martë, Shtator 29, 2020
Etiketimet Te prekur

Etiketim: te prekur

60 mijë të infektuar në një ditë, 3 milionë të prekur...

Shtetet e Bashkuara të Amerikës vijojnë të jenë vendi më i prekur nga pandemia e koronavirusit. Tashmë sipas të dhënave të universitetit “Johns Hopkins”...

Rreth 10 milionë të prekur me COVID-19 në të gjithë botën

Numri në rang botëror i infeksioneve me koronavirus po arrin në 10 milionë. Universiteti Johns Hopkins raportoi mëngjesin e së shtunës më shumë se...

Koronavirusi në Itali, 49 viktima dhe 262 raste të reja

Italia ka publikuar bilancin ditor të koronavirusit, që tregon se nuk po arrihen shifrat minimale të disa ditëve më parë. Mbrojtja Civile italiane bën me...

Covid-19/ Rekord të infektuarish në Kosovë, 129 raste të reja në...

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë (IKSHPK) ka njoftuar se sot janë regjistruar edhe 129 raste të reja me koronavirus, kurse 10 persona...

Italia drejt shërimit nga koronavirusi, sot vetëm 397 raste të reja

1 muaj më parë Italia shënonte 4-6 mijë raste të reja me koronavirus çdo ditë, si dhe më shumë se 600 viktima. Sot masat...

Koronavirusi, OBSH paralajmëron një “valë të dytë” në vendet ku janë...

Organizata Botërore e Shëndetësisë paralajmëroi të hënën se vendet ku rastet me koronavirus kanë rënë ndjeshëm mund të përballen “me një valë të dytë...

Covid-19/ Italia regjistron 92 viktima në 24 orët e fundit

Italia ka pësuar një ngritje të numrit të viktimave nga COVID-19 pas rënies rekord nga dje. 92 viktima janë shënuar sot nga koronavirusi teksa...

COVID-19/ 5.2 milionë të prekur në mbarë botën

Të shtunën në të gjithë botën u regjistruan më shumë se 5.2 milionë të infektuar nga COVID-19 dhe më shumë se 338 mijë të...

Kosovë/ 1003 të prekur nga Covid-19, 14 raste të reja në...

Të mërkurën në Kosovë u konfirmuan14 raste të reja me koronavirus. Ndërkohë që dje kishte vetëm 1 rast. “Rastet pozitive janë raste kontakti nga: komuna...

Covid-19/ Mbi 300 mijë viktima dhe 4.5 milionë të prekur në...

Pandemia nga koronavirusi që ka pushuar botën vijon të përhapet dhe të marrë jetë njerëzish. Sipas të dhënave më të fundit të publikuara nga...

Greqi/ Asnjë viktimë nga Covid-19 në 24 orët e fundit, shënohen...

Greqia nuk ka asnjë të vdekur nga koronavirusi në 24 orët e fundit duke regjistruar një sukses në ditën e 2-të të rihapjes. Ndërkohë që...

Maqedonia e Veriut/ 8 raste të reja me COVID-19 dhe 1...

8 raste të reja ka shënuar Maqedonia e Veriut me COVID-19 duke e çuar totalin në 1 mijë e 526 të prekur. Ndërkohë është...

Fëmijët 0-4 vjeç janë kategoria më pak e prekur në Shqipëri...

Instituti i Shëndetit Publik ka publikuar të dhënat se cilat janë grup-moshat më të prekura në Shqipëri nga koronavirusi. Fëmijët 0-4 vjeç janë kategoria më...
WhatsApp DENONCO