Thumbat ndaj Metës/ Reagimi nga Presidenca: Jepini zanaksin të qetësohet!

Pas akuzave të kryeministrit Edi Rama nga dita e tretë e Kongresit të PS-së në drejtim të Presidentit Ilir Meta, ka ardhur reagimi nga Presidenca. Tedi Blushi, zëdhënësi i kreut të shtetit rekomandon që Rama të përdorë “zanaks”, pilulë kundër depresionit.

Në një shënim në FB, Blushi shkruan:

Gruan e Bilalit e shqetëson me të drejtë fjala Besëlidhje!

Gruaja e Bilalit e ka ndërtuar gjithë karrierën e vet vetëm mbi Pabesi! Pabesi ndaj babait dhe familjes! Pabësi ndaj shokëve dhe shoqeve! Pabesi ndaj demokracisë dhe Kushtetutës!

Duke kaluar dhe vijën e kuqe, atë të Pabesisë ndaj Atdheut dhe interesave kombëtare. Ndaj e mirëkuptojmë për stresin që i jep fjala Besëlidhje.

Jepini zanaksin të qetësohet!

LEXO EDHE  Kjo vaksinë e prodhuar në 1924 mund të na mbrojë nga koronavirusi