E mërkurë, Tetor 21, 2020
Etiketimet Ilir Meta

Etiketim: Ilir Meta

“Beckenbauer i Shqipërisë”, Ilir Meta dekoron ish-futbollistin Sabah Bizi

Presidenti i Republikës, Ilir Meta vlerësoi futbollistin e shquar shkodran  të Kombëtares Kuqezi, Sabah Bizi me Dekoratën e lartë “Nderi i Kombit”. Në fjalën e...

Migrimi/ Meta: Mund të jetë fatale për vendin në të ardhmen

Presidenti Ilir Meta i është rikthyer temës së largimit të shqiptarëve nga Atdheu. Në një postim në FB, ai shpërndan një fjalim të mbajtur lidhur...

Parashikimi i BERZH për ecurinë ekonomike/ Meta: Koha për tu thelluar...

Banka Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZH) ka mbajtur të pandryshuar pritshmërinë për ecurinë ekonomike të vendit në vitin 2019, për një rënie prej...

Meta paralajmëron mazhorancën: Ndryshimet kushtetuese të njëanshme do shtypen nga grushti...

Presidenti Ilir Meta e ka cilësuar si tentativë për grusht shteti shkeljen e njëanshme të Marrëveshjes së 5 Qershorit. “Të mos devijohet asnjë milimetër nga...

Raporti i DASH/ Meta: Konkluzione tronditëse! Koha që shqiptarët të marrin...

Presidenti Ilir Meta i ka cilësuar “tronditëse” konkluzionet e raportit të DASH për klimën e biznesit në Shqipëri. Meta shprehet se Shqipëria perceptohet në raportin...

Sot Tirana- Crvena Zvezda, Meta: Forca Tirona, jemi me ty!

Presidenti Ilir Meta i njohur tashmë si një mbështetës i KF Tiranës ka përshëndetur sot bardheblutë në prag të sfidës ndaj serbëve të Crvena...

“Shpejtësia është tronditëse”/ Meta i shqetësuar për tkurrjen dhe plakjen e...

Presidenti Meta ka ngritur shqetësimin për tkurrjen dhe plakjen e popullsisë në Shqipëri. Në një postim në FB , të martën, presidenti i referohet një shkrimi...

Dita Europiane e viktimave të Nazizmit/ Mezazhi i Metës: Një gangster...

Sot është Dita Europiane e kujtimit të viktimave të Stalinizmit dhe Nazizmit. Përmes një mesazhi të fortë të publikuar në Facebook, Presidenti i Shqipërisë,...

Marrëveshja për Qeverinë e re në Maqedoni, Meta: Të mësojmë prej...

Presidenti Ilir Meta përshëndet marrëveshjen për krijimin e qeverisë në Maqedoninë e Veriut dhe jep një mesazh për politikën shqiptare. “Finalizimi i marrëveshjes për formimin...

Situata në Kakavijë, Meta: Përgjegjësia bie mbi Qeverinë, nuk informoi qytetarët

Presidenti Ilir Meta ka akuzuar Qeverinë Rama për kaosin e krijuar në Kakavijë me emigrantët shqiptarë të cilët kërkonin të kalonin drejt Greqisë. Në një...

Meta kthen në Kuvend ligjin “Për zhvillimin rajonal dhe kohezionin”: S’mund...

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka dekretuar kthimin për rishqyrtim në Kuvend të ligjit “Për zhvillimin rajonal dhe kohezionin”. Ky ligj, me përmbajtjen e miratuar,...

Presidenti Meta uron sulmuesin shqiptar për transferimin te Celtic

Sulmuesi me origjinë shqiptare, Albian Ajeti, i është bashkuar zyrtarisht skuadrës së Celtic në Skoci. 23-vjeçari i lindur në Zvicër, do të mbajë fanellën me...

Meta takim me Bashën: Do dekretoj menjëherë “5 qershorin”

Presidenti Ilir Meta ka zhvilluar një takim me kreun e PD-së Lulzim Basha në ambientet e Presidencës. Në një reagim pas takimit, Meta shprehet...
WhatsApp DENONCO