Barcelona këmbëngul për Martinez, Inter po punon për zëvendësuesin

Lautaro Martinez shpesh ka shprehur besnikërinë e tij për skuadrën e e Interit, por sinjalet e Barcelonës në drejtim të tij sa vijnë e bëhen më të fortë.

Sipas mediave spanjolle, në fund të sezonit Barcelona do të paraqitet me një ofertë zyrtare, cila vështirë se mund të refuzohet nga Lautaro Martinez. Për këtë arsye, tek Inter janë vënë në lëvizje për të pasur gati një alternativë në rast se sulmuesi do të largohet drejt La Liga. Sipas mediave italiane re janë emrat më të preferuar për zikaltërit.

LEXO EDHE  Wanda Nara çmend fansat me fotot provokuese dhe e lagur!

I pari është Timo Werner, por gjermani që luan me Leipzig kërkohet edhe nga Liverpool. Për këtë arsye, zikaltërit kanë pak gjasa të fitojnë garën në merkato. Një tjetër opsion mban emrin e Pierre-Aymeric Aubameyang, që do të largohet nga Arsenal në fund të sezonit.

Edhe i preferuari i tretë në listën e Inter vjen nga Premier League. Bëhet fjalë për Anthony Martial, sulmuesi francez i Manchester United, që gjithashtu mendon të ndryshojë ambient.