Nga ish-drejtori i ALUIZNI-t te numri 2 i PS-së, zbardhen emrat e të ndaluarve në Durrës

Zbardhen disa nga emrat e personave të shoqëruar sot në Policinë e Durrësit, pasi prokuroria ka prerë 17 urdhërarreste për disa funksionarë në institucione shtetërore që dyshohet se kanë përgjegjësi për sigurinë e ndërtesave që u shembën në tërmetin e 26 nëntorit.

Mes tyre janë dy ish-drejtues të ALUIZNI-t, Arben Isaku, Flamur Gjuzi, si dhe inxhinierë, arkitektë dhe kolaudatorë.

Gjuzi ka qenë i shpallur në kërkim për tjetërsim prone, kurse Arben Isaku, ish-drejtori i Legalizimeve në këtë qytet, është numri 2 i Partisë Socialiste në Durrës.

LEXO EDHE  Manjani: Rama synon të dekurajojë pjesëmarrjen e lartë në zgjedhje, ja ç´duhet të bëjë Basha

Policia ka ndaluar drejtorin e Kovalishencës në Durrës, Ahmet Doda si dhe nëndrejtorin Kujtim Hasa. Në Komisariat janë shoqëruar edhe Aldo Dakovelli dhe Artemis Malko.

LEXO EDHE: 

Lajmi i Fundit/ Arrestohen pronarët e ‘Vila Palma’ në Durrës

Tërmeti, mbi 15 të ndaluar në Durrës, zyrtarë e privatë