Arrestohen pronarët e ‘Vila Palma’ në Durrës

Dëshira Qato dhe Arben Qato pronarët e Hotel ‘Vila Palmës’, janë arrestuar në Durrës. Ata akuzohen për ndërtim pa leje dhe shpërdorim detyre. Nga shembja e “Vila Palmës” humbi jetën babai i saj Sadik Qato, ndërsa u nxor i gjallë djali, Klajdi Qato. Dy ditë para tërmetit, kishte qenë i mbushur me turistë nga Çekia, … Continue reading Arrestohen pronarët e ‘Vila Palma’ në Durrës