E dielë, Shtator 27, 2020
Etiketimet Emrat

Etiketim: emrat

Kandidatët, emrat që votohen nga anëtarësia e PD për Qarkun e...

Nesër në Qarkun e Dibrës do të votohet për kandidatët që do të përfaqësojnë Partinë Demokratike në zgjedhjet e ardhshme. Në këtë qark do...

Emrat/ Të përndjekurit politikë i kërkojnë Bashës të kandidojë për deputetë...

Një grupim i të përndjekurve politikë i kërkojnë kreut demokrat, Lulzim Basha, të përfshijë në listat e kandidatëve për deputetë përfaqësues të tyre. Emrat...

Fushata e 25 prillit/ Veliaj ndryshon drejtorët e Bashkisë, ikën edhe...

Kryebashkiaku i Tiranës, Erjon Veliaj, ka vendosur të ndryshojë drejtorët që ka nën varësi, duke përgatitur kështu terrenin për fushatën e zgjedhjeve të 25...

Mbyllen aplikimet për KQZ-në e re/ Lista finale me kandidatët

Në Kuvend u mbyllën listat e aplikantëve, ndërsa janë publikuar emrat e kanditatëve që aspirojnë 12 vendet vakante në KQZ. Për kryekomisioner, që do të...

Denoncimi nga PD: Ja sigurimsat që drejtojnë sot policinë. Emrat

Partia Demokratike ka publikuar sot emrat e sigurimsave që drejtojnë Policinë e Shtetit. Ish/deputeti demokrat Klevis Balliu tha se gjatë qeverisjes së Edi Ramës,...

OFL i kërkon të dhënat e pasurive 3 shtetasve/ Emrat

OFL i ka nisur kërkesat për vetëdeklarimin e burimeve të pasurisë, tre shtetasve në Shkodër e Malësi të Madhe në kuadër të zbatimit të...

Bonusi për familjet e prekura nga tërmeti/ Këshilli Bashkiak i Tiranës...

Pas tre mijë emrave të parë, Këshilli Bashkiak i Tiranës zhvilloi sot mbledhjen e rradhës online për të miratuar pagesat ‘cash’ për 1566 familje,...

Çfarë fshihet pas një emri, antroponimet mes traditës dhe modernitetit

Ruajtja e antroponimeve të familjarëve tashmë përballet gjithnjë e më shumë me dëshirën e prindërve për ta ndërtuar të ardhmen e fëmijëve në perëndim....

OFL shkon në Korçë dhe Durrës, ja kujt i kërkon të...

OFL i ka nisur kërkesat me shkrim për vetëdeklarimin e burimeve të pasurisë edhe 5 shtetasve të tjera gjatë ditës së sotme. Mësohet se formularët...

Nga Burgim te Ballokume, emrat më pak të përdorshëm në Shqipëri

Zyrat e gjendjes civile në Shqipëri afishojnë një listë antroponimesh të papërshtatshme, për të cilat ekspertët shprehen se janë një monument në zhdukje i...

Propozimet nga strukturat/ Emrat surprizë në listën e kandidatëve të PD

Partia Demokratike po shkon drejt përmbylljes së procesit të propozimeve të kandidatëve për deputet nga strukturat, ndërsa emrat po depozitohen në selinë qendrore. Burime...

Kandidatët për deputet të PD, ja emrat e propozuar për Sarandën...

Partia Demokratike ka përmbyllur procesin e propozimeve të kandidatëve për deputet në degën e Sarandës dhe Delvinës, ndërkohë që në rang kombëtar raportohet se...

OFL i dërgon formularët 3 shtetasve, ja kush janë

Operacioni Forca e Ligjit, i ka kërkuar 3 shtetasve të plotësojnë formularët e vetëdeklarimit, në kuadrin e zbatimit të detyrave të përcaktuara në Aktin...
WhatsApp DENONCO