E shtunë, Shtator 26, 2020
Etiketimet Termeti

Etiketim: termeti

VIDEO/ Denoncimi “bombë”: Do ma ndërtonte shtëpinë një shoqatë e huaj,...

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Oriola Pampuri, takoi disa banorë të Bubqit, të cilët i shfaqën shqetësimin për gjendjen e tyre pas tërmetit shkatërrimtar. Familja e...

VIDEO/ Një vit nga tërmeti i 21 shtatorit, Rama vijon propogandën...

Një vit më parë, 21 shtator 2019, Shqipëria u godit nga një tërmet i fortë, i cili duket se ishte paralajmërues për atë që...

Shtëpia u dëmtua në tërmeti, qytetarja në Kombinat: Kam qenë pa...

Kombinati ishte një nga zonat më të prekura në Tiranë nga tërmeti i 26 nëntorit. Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa vizitoi shtëpinë e...

Tërmeti u shkatërroi shtëpinë/ Familja nga Durrësi: Prej 9 muajsh ngelëm...

Tërmeti i 26 nëntorit të 2019 shaktoi viktima dhe la pas një numër të madh dëmesh materiale. Sadik Resnjaku nga Durrësi, të cilit lëkundjet e...

Lëkundje tërmeti në Durrës, ja sa ishte magnituda

Lëkundje tërmeti janë ndjerë mëngjesin e sotëm në rajonin e Durrësit. Sipas qendrës evropiane për tërmetet, lëkundjet kanë qenë të magnitudës 3.5 rihter, në...

Rindërtimi, 26 zonat e reja që do të zhvillohen do kalojnë...

Zonat e reja të zhvillimit ku do të ndërtohen banesat e reja që u shembën nga tërmeti i 26 nëntorit do të kalojnë paraprakisht...

Tërmet i fuqishëm në Paqësor, magnituda 6.6

Një tërmet me magnitudë 6.6 goditi të hënën vendin ishullor të Paqësorit, Vanuatu, tha Qendra Sizmologjike Mesdhetare Evropiane (EMSC). Tërmeti kishte një thellësi prej 52...

Zgjedhjet e ardhshme/ Një fushatë mbi gërmadhat e tërmetit

Tërmeti i 26 nëntorit, bilanci tragjik i të cilit përfundoi me 51 të vdekur, me shumë banorë pa shtëpi dhe me më shumë nxënës...

Raporti i KLSH: Tërmeti i 26 Nëntorit u regjistrua vetëm 15...

Një auditim i Kontrollit të Lartë të Shtetit në Institutin e Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit, për periudhën Janar-Dhjetor 2019, ka zbuluar problematika të...

1 mln euro në erë/ Shkolla “14 Nëntori” në Durrës u...

Nga BoldNews.al Vetëm një vit pasi Bashkia e Durrësit, e drejtuar nga Vangjush Dako akordoi rreth 1 milion euro për rikonstruksionin e shkollës 9-vjeçare “14...

Tërmeti i 26 nëntorit/ U akuzua për vrasje, Gjykata liron brenda...

Lirohet pas arrestimit me bujë pronari i “Bar Barons” në Durrës, Artur Terziu. Gjykata e Durrësit ka vendosur për Terziun “detyrim paraqitje”. Terziu u arrestua vetëm...

Lëkundje tërmeti në Shqipëri, ja ku ishte epiqendra

Lëkundje tërmeti janë ndjerë në zonën e Fierit dhe Lushnjes. Sipas të dhënave të para mësohet se tërmeti ka pasur epiqendrën pranë Peqinit. Tërmeti ka...

Shembet godina në Laç, do ndërtohet pallati për të pastrehët nga...

Një ndërtesë trekatëshe është shembur mëngjesin e së dielës në Laç. Kjo godinë është në pronësi të dy vëllezërve Zyma, të cilët e kishin...
WhatsApp DENONCO