E martë, Shkurt 18, 2020
Etiketimet Termeti

Etiketim: termeti

Pasojat e tërmetit, 800 milionë euro borxh dhe frikë për korrupsion

Nga Boldnews.al Ministri i rindërtimit Arben Ahmetaj mbërriti i gëzuar në studiot e emisionit “Opinion” mbrëmjen e djeshme, i ardhur direkt nga Brukseli, pasi kishte...

‘Shpërtheva në lot’/ Vlerësimet kontradiktore të dëmeve lënë pa bonus banorët...

Fllanza Dardha jetonte në një garsoniere në lagjen numër dy të qytetit të Durrësit deri mëngjesin e 26 nëntorit 2019. Që prej asaj dite,...

Ndihma për rindërtim në shifra dhe grafikë

Rreth 1,15 miliardë euro u premtuan për Shqipërinë nga komuniteti ndërkombëtar si mbështetje për përpjekjet për rindërtim pas tërmetiti të 26 nëntorit 2019. Shifrat janë...

Donacionet/ Basha: Fondet të përdoren me transparencë

Konferenca e Donatorëve ka mbledhur 1.1 miliardë euro donacione dhe kredi për Shqipërinë, pas tërmetit të 26 nëntorit. Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, shprehet...

Donacionet/ Vasili: Uroj që lekët të mos shkojnë dëm si ato...

Konferenca e Donatorëve ka mbledhur 1.1 miliardë euro donacione dhe kredi për Shqipërinë, pas tërmetit të 26 nëntorit. Ishte Komisioneri i BE-së për Zhvillim...

Donacionet/ Palmer: Qeveria të garantojë transparencë dhe mirëpërdorim të fondeve

Në konferencën e donatorëve që po mbahet në Bruksel, ka folur edhe përfaqësuesi i SHBA, z.Palmer, i cili është edhe i dërguari për Ballkanin...

Pas tërmeti/ Durrësi plot me gërmadha, Bashkia blen 100 mijë euro...

Nga Boldnews.al Kur vjen momenti për të shpenzuar paratë publike, një numër i lartë institucionesh qendrore e lokale e humbasin sensin e logjikës. Ndërmarrja Rruga Durrës,...

Tërmeti/ Ja sa milionë euro dha Gjermania për rindërtimin në Shqipëri

Gjermania do të vërë në dispozicion 11 milionë euro ndihmë financiare për rindërtimin në Shqipëri. Këtë e bëri të ditur sot Ministri i Jashtëm Federal...

Si do të njihen shpenzimet e zbritshme për dëmet nga tërmeti?/...

Ministria e Financave ka hartuar një draft udhëzim, i cili i jep zgjidhje një nga kërkesave më shumë të artikuluara nga biznesi, për njohjen,...

Të braktisur dhe pa zgjidhje, banorët e Laçit rikthehen në shtëpitë...

Nikoll Kola nuk ka dalë asnjë ditë prej apartamentit në ish-konviktin tre katësh në Laç, të cilin e bleu me dëshmitarë para 15 viteve....

Holanda i dhuron Shqipërisë 3 milionë €, pas tërmetit tragjik të...

Holanda ka vendosur t’i dhurojë Shqipërisë 3 milionë euro për pasojat e tërmetit tragjedik të 26 nëntorit. Lajmi bëhet i ditur nga ministri i Jashtëm...

BSH lajmëron lehtësim monetar/ 3 kanalet si tërmeti do ndikojë ekonominë

Banka e Shqipërisë ka lajmëruar lehtësim të politikës monetare, në një përpjekje për të nxitur ekonominë, rreziqet për të cilën janë shtuar pas tërmetit...

Duhen 21 milionë euro për 11600 familje/ Buxheti plotëson 36% të...

Për vitin 2020, kërkesat e ardhura nga bashkitë për subvencionim e qirasë për rreth 11600 familje, arrijnë në vlerën e 2.6 miliardë lekë,ose rreth...
WhatsApp DENONCO