Komediani i njohur ironizon Veliajn/ Çerro nuk ke bërë asgjë, shtiru sa të duash…

Komediani i njohur Julian Deda ka ironizuar përmes rrjeteve sociale Erjon Veliajn, kryebashkiakun e Tiranës, të cilin e quan një qime hunde të Edi Ramës.

Deda shkruan se çerri i bashkisë nuk ka bërë asgjë përgjatë mandatit të tij, përveçse një rruge biçikletash dhe vijëzimet e rrugëve që i bën njëherë në dy muaj.

“Asgje nuk ke bërë Çerro, asnjë punë, për të cilën të mbahesh mend. Zero punë në rastin e tërmetit. U pa qartë që je një qime hunde i Ed Ramës”, shkruan Deda.

Në vijim ai shprehet se Veliaj mund të shtiret sa të dojë, por nuk vlen më.

Postimi nga Julian Deda

Çerri i shkallëve të palyera, që në të gjithë mandatin e tij ka bërë vetëm një rrugë biçikletash dhe vijëzimet e rrugëve një here në dy muaj, që kush e di pse i fshihet boja aq shpejt, me anë të mashtrimit mediatik, të propagandës dhe shtirjes publike përpiqet t’i mbushë mendjen publikut, që “ky punon”.

LEXO EDHE  Koronavirusi në vendin tonë, 6 viktima në 24 orët e fundit

Asgje nuk ke bërë Çerro, asnjë punë, për të cilën të mbahesh mend. Zero punë në rastin e tërmetit. U pa qartë që je një qime hunde i Ed Ramës.

Nuk bën asgjë, vetëm përpiqesh të mbijetosh politikisht duke tentuar të marrësh pak nga lavdia false e shefit tënd.

Shtiru sa të duash, nuk vlen me.