Video/ De Biasi aktiv nga Italia në mbledhjet e fondeve për Shqipërinë

Tërmeti i cili goditi vendin tonë më 26 nëntor, ka lënë pasoja të rënda në jetët e njerëzve dhe në dëme të shumta materiale. Kjo ka bërë që shumë njerëz dhe vende të ndryshme t’i vijnë në ndihmë shqiptarëve.

Një ndër ta është dhe Gianni De Biasi, ish-trajneri i Kombëtares, i cili mesazhin ngushëllues pas tërmetit e ka mbështetur me vepra, ku përmes një postimi në rrjetet sociale bën me dije organizimin e mbledhjeve të fondeve, teksa i bën thirrje italianëve të ndihmojnë sipas mundësive.

LEXO EDHE  Newcastle futet zyrtarisht në garë për Coutinho-n