E hënë, Mars 30, 2020
Etiketimet Deme

Etiketim: deme

Si do të njihen shpenzimet e zbritshme për dëmet nga tërmeti?/...

Ministria e Financave ka hartuar një draft udhëzim, i cili i jep zgjidhje një nga kërkesave më shumë të artikuluara nga biznesi, për njohjen,...

Fatura 1 mld euro e dëmeve nga tërmeti/ Detajet, ja si...

Procesi i rindërtimit të banesave, objekteve te tjera të shtetit dhe biznesit, të dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit do të përfundojë deri në...

Dëmet nga tërmeti/ Pas Merkel, Rama do të takohet edhe me...

Kryeministri Edi Rama pritet të takohet të hënën me kancelaren gjermane Angela Merkel, në kuadër të një vizite në Berlin, lidhur me takimin e...

Të dhënat paraprake, sa objekte janë verifikuar dhe sa janë me...

Rreth 15 mijë objekte janë verifikuar në terren nga grupet e ekspertëve, pas tërmetit të 26 nëntorit, ndërkohë që 2300 banesa rezultojnë të d♪7mtuara...

Dëmet nga tërmeti/ Rreth 14 mijë persona pa banesa, ja sa...

Ministri i Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Bledi Çuçi, drejtues qendror i Komitetit Ndërministror të Emergjencave Civile, ka bërë një bilanc të situatës pas tërmetit...

Dëmet nga tërmeti/ Në qarkun e Tiranës 810 banesa janë të...

Tirana, është një nga zonat më të prekura nga tërmeti i 26 nëntorit, i cili shkaktoi 51 viktima dhe mbi 900 të plagosur. Referuar të...

Inspektorët nuk kanë verifikuar dëmet/ Qytetarët në Laç dhe Krujë ankohen...

Qytetarë në Laç dhe Krujë kanë shprehur shqetësimet se pallatet ku jetojnë nuk janë verifikuar nga grupet e ekspertëve. Në Laç, “Pallati 106” është dëmtuar...

Dëmet nga tërmeti / Ja dokumentacioni që duhet për bonusin e...

Katër dokumente duhen të dorëzojnë pranë bashkisë Durrës, qytetarët, banesat e të cilëve u dëmtuan nga tërmeti i 26 nëntorit, për të përfituar nga...

Tërmeti/ Basha në Borizana, banorët: Po detyrohemi të marrim borxhe sepse...

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha vijon takimet me banoret e prekur nga termeti. Pas vizitës në zonën e Astirit në kryeqytet, ai ka...

Video/ De Biasi aktiv nga Italia në mbledhjet e fondeve për...

Tërmeti i cili goditi vendin tonë më 26 nëntor, ka lënë pasoja të rënda në jetët e njerëzve dhe në dëme të shumta materiale....

“Dëmtohen kolonat kryesore”/ Shikoni pasojat e tërmetit në fshatin turistik të...

Tërmeti i së martës shkaktoi 51 vktima dhe 900 të plagosur. Lëkundjet e tërmetit, të njohura si pasgoditje vijojnë ende. Lëkundja e fundit u...

Ja sa pallate dhe banesa janë të pabanueshme në Tiranë

Drejtori i Emergjenca Civile për Tiranën, Erindi Bejko, bëri një pasqyrim të gjendjes në Tiranë, pas tërmetit të 26 nëntorit, që shkaktoi 49 të...

Dëmet nga tërmeti/ 28 pallate të dëmtuara, 8 janë bllokuar me...

Ekspertët kanë vlerësuar se 28 pallate në Bashkinë e Kurbinit kanë pësuar dëmtime serioze, ndërsa 8 prej tyre janë bllokuar me shirit nga Bashkia. Disa...
WhatsApp DENONCO