“Dielli do lindë sërish”/ Luana Vjollca koncert në Gjermani: “Do i dhuroj gjithë fitimet”

Moderatorja Luana Vjollca anulloi transmetimin për këtë javë të emisionit të saj në shenjë solidarizimi për fatkeqësinë natyrore që ndodhi në Shqipëri,

Pas kësaj, ajo së bashku me artistë të tjerë ka vendosur t’iu vijë në ndihma familjeve që mbetën të prekura nga tërmeti.

Ajo ka treguar se do të jetë në një koncert në Gjermani për faktin se të ardhurat nga ai koncert do të shkojnë për njerëzit në nevojë.

LEXO EDHE  Morena Taraku publikon foton duke i larë këmbët të atit

“Kam anulluar gjithçka këto ditë por e pashë të udhës të isha prezente sonte në koncertin që do të mbahet në Gjermani ku të ardhurat e tij dhe padiskutim dhe të ardhurat e mia personale do të shkojnë në ndihmë të të prekurve nga fatkeqësia e ndodhur në Shqipëri”, shkruan Luana në postimin e saj.

Nëpërmjet një video në Instastory Luana jep dhe mesazhin prekës ku shkruan: “Dielli do të lindë sërish për Shqipërinë e bukur”.