Tjetër ngjarje e rëndë në SHBA, 9-vjeçari qëllon me armë dy bashkëmoshatarë

Tjetër ngjarje e rëndë ka ndodhur në Kaliforni. Sipas informacioneve paraprake, një djalë 9-vjeçar ka qëlluar me armë dy fëmijë të cilët fatmirësisht kanë mundur tëshpëtojnë.

Kjo ngjarje pasohet vetëm një ditë pasi dy adoleshëntë mbetën të vrarë nga një bashkëmoshtar i tyre.

Nënkoloneli i policisë, Bill Grisafe, tha se fëmijët kanë marrë plagë të lehta, fatmirësisht jashtë rrezikut për jetën. Megjithatë, ai nuk bëri asnjë lidhje me ngjarjen e një dite më parë ku mbetën të vrarë një 14 dhe një 16 vjeçar në një shkollë të mesme vetëm 50 kilometra larg.

LEXO EDHE  Rikthimi i COVID/ Zelanda e Re vazhdon masat e kufizimit për 12 ditë tjera

LEXO EDHE: 

SHBA, një i vrarë dhe disa të plagosur nga të shtënat në një shkollë