E entje, Qershor 4, 2020
Etiketimet SHBA

Etiketim: SHBA

Zgjedhorja, Ngjela: Anëtarët e Këshillit Politik s´kanë tagër, shkojnë pinë kafe...

Avokati Spartak Ngjela i ftuar në “Byro Politike”, me gazetaren Juli Xhakoxhi ka komentuar situatën më të fundit në vendin tonë në lidhje me...

SHBA/ Policët i shtyjnë, gazetarët ndërpresin mbulimin e protestës

Oficerët e policisë së qytetit të Nju Jorkut rrethuan, shtynë dhe fyen dy gazetarë të agjencisë së lajmeve Associated Press që po mbulonin protestat...

VIDEO/ Shqiptarë dhe italianët mbrojnë bizneset me shkopa druri ndaj protestuesve

Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë përfshirë nga protesta dhe trazira pasi një afro-amerikan me emrin George Floyd humbi jetën në duart e policisë...

Votime paraprake në tetë shtete amerikane

Tetë shtete dhe Distrikti i Kolumbias po zhvillojnë zgjedhjet paraprake të martën, testi më i madh i gatishmërisë së zyrtarëve për të menaxhuar një...

SHBA/ Katër grupe ekstremiste dyshohet të jenë përfshirë me dhunën në...

Mes protestave të vazhdueshme në Shtetet e Bashkuara mbi vdekjen e George Floyd-it ndërsa mbahej nga policia, zyrtarët e shtetit kanë fajësuar provokatorë të...

I vodhi makinën gjyshes, 7-vjeçari dhe vëllai i tij humbin jetën...

Një djalë shtatë vjeç dhe vëllai i tij më i vogël, gjashtë vjeç, humbën jetën në një aksident automobilistik, pasi i vodhën makinën gjyshes...

Në SHBA protesta, trazira dhe sulme me armë ndaj gazetarëve

Vdekja e afro-amerikanit George Floyd vazhdon të shoqërohet me protesta nga Nju-Jorku në Los Angeles. Në Mineapolis situata mbetet e tensionuar dhe forcat e...

Protestat e dhunshme rrotull Shtëpisë së Bardhë/ Trump gati të shpallë...

Presidenti i SHBA Donald Trump vlerësoi Gardën Kombëtare, duke thënë se ajo po bën një punë të shkëlqyer, në përgjigje të protestave që u...

Von der Leyen kërkesë SHBA-së për vendimin ndaj OBSH-së: Duhet bashkëpunim

Bashkimi Evropian u ka bërë thirrje Shteteve të Bashkuara që të shqyrtojnë sërish vendimin për ndërprerje të bashkëpunimit me Organizatën Botërore të Shëndetësisë, për...

Vogel: SHBA pret marrëveshje sa më shpejt që ta shpallë Kosovën...

Toby Vogel, ekspert në Këshillin e Politikave të Demokratizimit, thotë se SHBA-ja do marrëveshje midis Kosovës dhe Serbisë sa më shpejt që të jetë...

SHBA, përsëri protesta të dhunshme

Demonstratat në dhjetëra qytete të SHBA për vdekjen e afrikano-amerikanit George Floyd nën prangat e policisë së Mineapolis, u shndërruan përsëri në dhunë të...

Ndërprerja e marrëdhënieve me OBSH, BE i kërkon SHBA të rishikojë...

Bashkimi Europian reagoi menjëherë pas lajmit se SHBA ndërpreu marrëdhëniet me Organizatën Botërore të Shëndetësisë dhe i kërkoi asaj që ta rishikojë këtë vendim. “Në...

Andi Bushati: Pse na bëni me zor anti-amerikanë?

Analisti And Bushati ka reaguar ashpër në rrjetet sociale lidhur me qëndrimin amerikan ndaj atyre që i konsideron kriminelë dhe grabitës në pushtet. "Nëse kjo,...
WhatsApp DENONCO