Basha takim urgjent me ish-deputetët, çfarë pritet…

Kreu demokrat Lulzim Basha ka thirrur një mbledhje të ish-deputetëve si dhe të anëtarëve të që kanë qenë pjesë e Komisionit të Ekonomisë.

Mbledhja do të mbahet në selinë e PD-së mesditën e së martës, ndërsa në orën 17:00 Basha do të jetë në Elbasan ku do të ketë një takim me strukturat e partisë që drejton.

Mësohet se takimi në Elbasan është në funksion të turit të takimeve që Basha ka nisur prej javësh në qytetet kryesore të vendit, ku ndër të tjera sqaron edhe programin e PD-së dhe zgjidhjen e problemeve të ndryshme që sot ndeshen qytetarët.

LEXO EDHE  ‘Terapia me plazmë nuk është shpëtimtare’/ Rakacolli: Spitalet COVID 3 dhe 4 gati nëse s’ka kapacitete tek dy të parët

Ndërsa në takimin me ish-deputetët pritet të kërkohet një detajim mbi programin ekonomik të PD-së dhe prezantimin e tij në takimet që zhvillohen.