Kapja e 1.5 ton drogë/ Ish-shefi i antidrogës: Ose ka interes shtetëror, ose…

Dritan Zagani, ish-shefi i antidrogës në Policinë e Vlorës, ka reaguar përmes një komenti në rrjetet sociale lidhur me kapjen e 1.5 ton drogë nga policia italiane.

Zagani shkruan se në mediat shqiptare kapja e drogës nuk përbën më lajm.

“A thua nuk ka më interes public apo thjesht ka interes shtetëror në mes”, shkruan Zagani.

Postimi i Dritan Zagani

Kapet ne Itali gomonia me 2 shqiptare dhe 1.5 ton droge, dhe e lexon ne mediat kryesore te vendit.

LEXO EDHE  Rama: Nga java e ardhshme nisim lehtësimin e lëvizjeve

Ne Shqiperi nje fakt i tille kalon pa as me te voglen vemendje mediatike(se nuk behet fjale per vemendje institucionale,nuk ka me bashkepunim te radhes nga Policia qe duam si dikur me Sajen 😜).

Pra kemi ardh ne kete dite kur fjala droge dhe trafik shqiptar i droges nuk perben me lajm ne mediat tona.

A thua ska me interes publik apo thjesht ka interes shteteror ne mes!?!?!?