E hënë, Shtator 28, 2020
Etiketimet Mediat

Etiketim: mediat

Mashtruan për përfitimin e kredive, arrestohen disa shqiptarë në Zvicër

Autoritetet zvicerane ka hartuar një politikë që të lëshohen kredi pa interes për bizneset që kanë pësuar dëme nga situata e krijuar nga COVID-19. Me...

Koronavirusi/ Presidenti Trump akuzon mediat për panik

Duke akuzuar mediat se po ngjallin frikë për përhapjen e koronavirusit dhe për krijimin e panikut në tregjet financiare, Presidenti Donald Trump u përpoq...

Tri anije të bllokuara nga koronavirusi në Japoni, Kinë dhe Hong...

Shtohet numri i të prekurve nga koronavirusi. Të paktën 61 persona të infektuar me virusin vdekjeprurës janë bllokuar në një anije në Japoni. Mësohet...

Miratimi i “anti-shpifjes”/ Reagojnë 15 grupime mediash, tregojnë hapat që do...

Shoqatat e gazetarëve kanë reaguar pas vendimit të Kuvendit për të miratuar paketën “anti-shpifje”. Duke dënuar këtë vendim të deputetëve shqiptarë, gazetarët i bëjnë...

“Anti-shpifja”/ Kryemadhi: AMA si hetuesi, AKEP si xhelat, Rama njeh vetëm...

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi në fjalën e saj në tryezën e organizuar nga opozita për lirinë e medias, u shpreh se kryeministri Edi...

“The News York Time” shkrim për paketën Anti-Shpifje: Mediet post-komuniste janë...

“The News York Time” ka bërë një shkrim së fundmi për pakten Anti-Shpifje, e cila pritet të kalohet në Kuvend, më 19 dhjetor. Në...

Rama sulmon sërish mediat, njofton shtesë në ligjin e antishpifjes: Superdënim...

Në mbledhjene sotme të Këshillit të Ministrave, kreu i qeverisë Edi Rama nuk la pa sulmuar mediat duke njoftuar se shumë shpejt do jetë...

Rama sulmoi mediat, Vasili mesazh të fortë gazetarëve

Nënkryetari i LSI-së Petrit Vasili ka reaguar në lidhje me sjelljen e kryeministrit Rama kohët e fundit ndaj mediave në vendin tonë. Në një status...

Përballon tërmete me magnitudë 9, këto janë “sekretet” e Japonisë/ Mediat...

Duke marrë parasysh sa shpesh bien tërmete në Japoni, të gjitha godinat kanë njëfarë mbrojtjeje nga lëkundjet. Shtëpitë në Japoni ndërtohen sipas një kodi strikt...

Kërcënimi i Ramës/ Vokshi: Pse kryeministri po i sulmon gazetarët…

Ish-deputetja e PD-së, Albana Vokshi ka reaguar pas akuzave të kryeministrit ndaj mediave. Me preteketin e gjendjes së jashtëzakonshme, Rama kërcënoi sërish mediat, madje...

Manjani ironizon Ramën: Mediave u mjafton të të transmetojnë ty…

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka ironizuar së fundmi kryeministrin Edi Rama, për deklaratat përkundrejt mediave dhe cilësisë së raportimit për situatën e vendit...

“Gjyshja shpëtoi nipin me trupin e saj”/ Mediat ndërkombëtare pasqyrojnë ngjarjet...

Tërmeti që goditi Shqipërinë në orën 04:00 të mëngjesit të sotëm ka shkaktuar zyrtarisht 8 viktima, ndërkohë që bilanci mund të thellohet pas raportimeve...

‘Nga Kanadaja në Australi’, Qeveria spekulon me projektligjet e medias online

Mediat dhe organizata e lirisë së shprehjes u njoftuan në minutat e fundit, por ama një grup studentësh të deputetes Vasilika Hysi kishin dëgjuar...
WhatsApp DENONCO