Aleati i Ramës: Në 30 qershor nuk ka zgjedhje…

Paskal Milo, kryetar i PDS-së, një prej aleatëve të Kryeministrit Edi Rama, pohoi mbrëmjen e sotme se nëse opozita nuk hyn në zgjedhje, atëherë ato mund të shtyhen.

Në studion e emisionit “Open”, Milo tha se në kushte të tilla zgjedhjet e 30 qershorit nuk do të zhvillohen ose do të shtyhen.

LEXO EDHE  Përgjimet e BILD/ Ja çfarë paralajmëroi gazetari dy javë më parë (Video)

Sipas tij, nëse opozita nuk hyn në zgjedhje atëherë zgjedhjet do të jenë të cunguara.

Ndërkaq, Spartak Ngjela tha se nëse zgjedhjet do të kenë pjesëmarrje popullore atëherë zgjedhjet do të jenë normale dhe kushtetuese. Zgjedhjet do të thotë nëse njerëzit dalin të votojnë.