E entje, Shkurt 25, 2021
Etiketimet Zgjedhje

Etiketim: zgjedhje

A ka lidhje mos ndryshimi i masave anti-Covid me zgjedhjet? Ja...

Komiteti Teknik i Ekspertëve vendosi sot të mos ndryshojë masat anti-Covid, edhe pse prej disa ditësh ishte paralajmëruar vendosja e një ore të re...

Vjosa Osmani merr 30 mijë vota më shumë se Hoti, Hoxhaj,...

Vjosa Osmani, e cila me iniciativën e saj “Guxo” garoi në listën e Lëvizjes Vetëvendosje në zgjedhjet parlamentare të 14 shkurtit, ka dalë kandidatja...

Topalli: Pas zgjedhjeve jam e gatshme të bashkëpunojë me opozitën, por...

E ftuar në ‘Open’ ish kryetarja e Kuvendit Jozefina Topalli foli për krijimin e partisë së saj ‘Lëvizja për Ndryshim”  është regjistruar e vetme...

Për kë do të votojnë çamët në zgjedhjet e 25 prillit

Tashmë rezulton që edhe Aleanca Popullore, ose siç njihet ndryshe partia tjetër çame është regjistruar në KQZ për zgjedhjet e 25 prillit. Aleanca Popullore në...

Zgjedhjet e 25 prillit, nëntë parti politike dhe dy komitete nismëtare...

Edhe nëntë parti të tjera janë regjistruar në zgjedhjet e 25 prillit. Komisioni Qendror i zgjedhjeve, ka njoftuar se krahas 9 partive janë regjistruar...

Basha me Kryeministrin kroat: Garantoj angazhim europian të qeverisë sime pas...

Kreu demokrat Lulzim Basha takon në Zagreb kryeministrin e Kroacisë, Andrej Plenkoviç dhe i garanton angazhimin europian të qeverisë së tij pas 25 prillit....

Zgjedhjet në Kosovë/ Agron Gjekmarkaj: Ja pse Shqipëria nuk ka një...

Analisti Agron Gjekmarkaj i ftuar në rubrikën ‘’Opinion’’ në News24 ka analizuar zgjedhjet në Kosovë dhe mesazhin që përcolli populli aty me fitoren historike...

VIDEO/ Basha: 25 prilli, jo thjesht garë elektorale. Do mbrojmë çdo...

Kreu demokrat, Lulzim Basha, tha sot se për Partinë Demokratike rruga europiane dhe euroatlantike e Shqipërisë është e pakthyeshme dhe e patjetërsueshme. Gjatë, një takimi...

Bilanci i zgjedhjeve në Kosovë, disa prej liderëve politikë humbën edhe...

Zgjedhjet e fundit në Kosovë goditën thellë partitë politike tradicionale duke nxjerrë fituese Lëvizjen Vetëvendosje. Akoma më i madh ishte zhgënjimi se disa prej liderëve...

“Zgjedhjet nuk janë garë të fortësh”, a po thumbon Bushati, Edi...

Për ish-ministrin e Jashtëm, Ditmir Bushati zgjedhjet në Kosovë treguan se sovrani shembi modelin e të vjetrës duke përqafuar shpresën. Sipa tij, fitorja e...

Fitorja e VV, Kryemadhi uron Kurtin: Mirëpres të jemi krah për...

Monika Kryemadhi, kryetare e LSI, ka uruar Albin Kurtin për fitoren e zgjedhjeve të djeshme në Kosovë. Kryemadhi shkruan se qytetarët sfiduan pandeminë, në...

Zgjedhjet në Kosovë/ Mediat ndërkombëtare: Qytetarët votuan kundër establishmentit

Qytetarët e Kosovës shkuan në zgjedhje të parakohshme, e po shohin tashmë në pushtet një brez të ri politikanësh, pasi shumica janë lodhur nga...

KQZ në Kosovë: Deri në orën 15:00 kanë votuar 32% e...

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Kosovë ka përditësuar të dhënat në lidhje me pjesëmarrje ë zgjedhje deri në orën 15:00. Në njoftim thuhet se deri...
WhatsApp DENONCO