FOTO/ Sot ka Kuvend, policia vendos në shtetrrethim qendrën e Tiranës…

Kuvendi do të mblidhet sot në seancë plenare, ndërsa policia ka vendosur në shtetrrethim zonën rreth tij, në një perimetër sigurie mjaft të gjerë.

Disa qindra efektivë policie prej orës 07:30 kanë rrethuar zonën, duke nisur pranë Ministrisë së Financave në drejtim të godinës së Parlamentit.

Një përqëndrim i lartë efektivësh ndodhen pranë Ministrisë së Brendshme, ndërsa sheshi para Teatrit Kombëtar, atje ku protestohet në mbrojtje të godinës nga artistët dhe qytetarët dhe muajsh, është kthyer në parkimin e automjeteve të policisë.

LEXO EDHE  Koronavirusi, simptomat dhe si duhet të ruheni/ Mënjanoni kontaktet me këdo që ka temperaturë

Duket se frika nga organizimi i një proteste ka bërë që drejtuesit e policisë dhe Ministrisë së Brendshme të marrin masa dhe të rrethojnë zonën.

Ashtu sikundër ka ndodhur edhe në javët e shkuara, policia nuk do të lejojë askënd të kalojë përmes pedonales, e cila duket që është e rezervuar për deputetët dhe punonjës të Ministrisë së Brendshme.