E mërkurë, Janar 20, 2021
Etiketimet Masa

Etiketim: masa

Covid-19, Italia merr masa të reja, vendi ndahet në 3 zona

Komiteti i shkencëtarëve të Itali, këtë të diel ka marrë vendim për ndarjen e Italisë në tre zona të reja, e verdhë, portokalli dhe...

Masat anti-Covid/ Austria zgjat izolimin kombëtar

Austria ka zgjatur izolimin e saj, i tretë kombëtar, deri në muajin shkurt, duke shpresuar se numri i të infektuarve me Covid-19 do të...

Italia nis aplikimin e kufizimeve të reja, ndan rajonet sipas rrezikut

Pandemia COVID-19 vijon të përhapet me ritme të shpejta në Itali, duke shkaktuar viktima dhe dëme të mëdha ekonomike. Lidhur me këtë situatë, ministri i...

Zyrtare/ Qeveria e Kosovës merr vendimin: Lehtësohen masat antiCOVID-19!

Qeveria e Kosovës ka miratuar sot propozimin e Ministrisë së Shëndetësisë për lehtësimin e masave antiCOVID-19. Masat janë lehtësuar për disa sektorë, duke vënë në...

Askush nuk do të lejohet të shkelë sheshet e Capitol Hill...

Shefja e policisë, Yogananda Pittman ka deklaruar se nuk do të ketë qasje publike në Capitol Hill gjatë ceremonisë së betimit të Joe Biden...

Lockdown në Gjermani shtyhet dhe përforcohet

Në krizën e koronavirusit kancelarja kristiandemokrate Angela Merkel dhe kryeministrat e landeve vendosën për masa më të rrepta kufizuese: Federata dhe landet do të...

Varianti i ri i Covidit/ Kryeministri britanik pritet të rikthejë izolimin...

Kryeministri i Britanisë, Boris Johnson pritet të njoftojë mbrëmjen e sotme masa të rrepta izolimi për të gjithë Anglinë pas shpërthimit të rasteve të...

Italia del nga zona e kuqe për 1 ditë, lehtëson masat

Italia ka dal sot nga regjimi i izolimit total të vendit i dekretuar nga Qeveria Conte për të limituar rrezikun e infektimit nga pandemia...

Ç’po ndodh në Francë? Mijëra qytetarë thyejnë rregullat e pandemisë

Rreth 2500 persona morën pjesë në një festë të paligjshme të Vitit të Ri në Francën veriperëndimore, duke u përplasur me dhunë me policinë...

MB imponon më shumë bllokime pasi varianti i mutuar COVID shkakton...

Qeveria Britanike të Mërkurën tha se pjesë të mëdha të Anglisë do të vendosen nën kufizimet e saj më të rrepta COVID-19 pasi një...

Hyjnë në fuqi masat e reja ndaj koronavirusit/ Shqipëria në karantinë...

Nga sot, 24 dhjetor ka hyrë në fuqi kufizimi i ri i lëvizjes, prej orës 20:30 minuta deri në 06:00. Ky ishte vendimi i marrë...

“Po diskriminoni katolikët për Krishtlindje”, Rakacolli: Masat kufizuese, po mbrojmë qytetarët

Zv. ministrja e Shëndetësisë Mira Rakacolli i është përgjigjur Imzot George Frendos lidhur me letrën e këtij të fundit për kremtimin e Krishtlindjes në...

Liverpool merr masa për Salah

Gjatë javëve të fundit në mediet angleze ka qarkulluar intervista e një prej shokëve të Salah, i cili shprehej se egjiptiani nuk është i...
WhatsApp DENONCO