Plagoset rëndë 23-vjeçari, u qëllua me thikë nga dy persona…

Një 23-vjeçar është plagosur rëndë me mjete të mprehta, pas një sherri ku janë përfshirë edhe dy persona të tjerë. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në Laç.

Mësohet se i plagosuri, E. M, 23 vjeç, është transportuar drejt spitalit të Traumës në Tiranë, për shkak se gjendja e tij shëndetësore ka qenë e rëndë.

Policia ka arrestuar agresorët, V.H. 24 vjeç dhe K.S. 48 vjeç, të dy banues në Laç.

LEXO EDHE  Pezullimi/ Malaj: Me Ramën do përballem në Kuvend, unë si ekspert ai me pushkën top për armiqtë

Ata, në bashkëpunim me njëri-tjetrin, janë konfliktuar fizikisht me shtetasin E.M. 23 vjeç, dhe e kanë plagosur me thikë.

Dy të arrestuarit tani akuzohen nga Prokuroria Pranë Gjykatës Shkallës Parë Kurbin për “Plagosje të rëndë me dashje” kryer në bashkëpunim”.

 

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here