Plagoset rëndë 23-vjeçari, u qëllua me thikë nga dy persona…

Një 23-vjeçar është plagosur rëndë me mjete të mprehta, pas një sherri ku janë përfshirë edhe dy persona të tjerë. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në Laç.

Mësohet se i plagosuri, E. M, 23 vjeç, është transportuar drejt spitalit të Traumës në Tiranë, për shkak se gjendja e tij shëndetësore ka qenë e rëndë.

Policia ka arrestuar agresorët, V.H. 24 vjeç dhe K.S. 48 vjeç, të dy banues në Laç.

LEXO EDHE  PD marrëveshja me banorët e Unazës së Re: Çfarë pritet të ndodhë...

Ata, në bashkëpunim me njëri-tjetrin, janë konfliktuar fizikisht me shtetasin E.M. 23 vjeç, dhe e kanë plagosur me thikë.

Dy të arrestuarit tani akuzohen nga Prokuroria Pranë Gjykatës Shkallës Parë Kurbin për “Plagosje të rëndë me dashje” kryer në bashkëpunim”.