Strazimiri: “Griseldi” i Ministrisë së Brendshme detyron policinë të luaj “siçilianin”

I kthyer në qëndër të vëmendjes dy ditët e fundit, deputeti demokrat Gent Strazimiri përgënjeshtron Ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri për armën e tij tek protesta e Liqenit Artificial.

Nëpërmjet një statusi në rrjetin social, Strazimiri deklaron se në adresë të tij nuk ka ardhur asnjë kërkesë apo njoftim për dorëzim arme, por kjo është bërë vetëm mediatikisht nga Ministri i Brendshëm.

LEXO EDHE  Vendimi final, 118 milionë euro Becchettit për një "shaka" të Edi Ramës

Deputeti demokrat mohon se ai nuk qënë në paligjshmëri për mbajtjen e armës, ndërsa lëshon një lum akuzash në drejtim të ministrit Tahiri.

Strazimiri e cilëson Tahirin si një “Griseld”, duke iu referuar bashkëshortes së kryebashkiakut të Kavajës Elvis Roshi, e cila inskenoi një mashtrim për të përdhunim dhe abortim të padëshiruar.

Më poshtë lexoni statusin e Strazimirit në Facebook:

strazoPËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here