Skandali trondit Britaninë: Gruaja spiunon oficerin e inteligjencës, marrëdhënie në punë me meshkuj të tjerë

Oficeri i inteligjencës britanike është spiunuar nga bashkëshortja e tij se kryente marrëdhënie seksuale me meshkuj të tjerë afër zyrave qendrore të shërbimit sekret MI6. Gjatë seancave të divorcit në gjyq, bashkëshortja e oficerit i vlerësuar si “Vlerë e lartë” kundër terrorizmit  e qeverisë britanike, tha se ai përdorte vendin e punës si strehë për të kryer aktivitetet e tij seksuale me meshkujt. Sipas saj, ai ishte homoseksualë dhe kryente marrëdhënie jashtëmartesore me meshkuj.

Në një letër dërguar komandantëve të ushtrisë ajo shkruan: Unë zbulova mjaft lehtë se çfarë ka bërë bashkëshorti im, imagjinoni çfarë mund të bëjnë personat e stërvitur për këtë gjë”, shkruan The Telegraph. MI6 ka sqaruar se, personi në fjalë nuk ka punuar për shërbimin sekret, ndërsa një zëdhënës i ushtrisë reagoi duke thënë se “e marrin shumë seriozisht gjendjen shëndetësore të personelit dhe do të ofrojnë mbështetje për ushtarin dhe familjen e tij”.

LEXO EDHE  Sekretari Blinken: Kroacia shumë pranë heqjes së vizave me SHBA-të

 

 PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here