E martë, Dhjetor 10, 2019
Etiketimet Politika

Etiketim: politika

“Kam frikë t’i përmend emrat e bandave të lidhura me politikën”/...

Lidhja e bandave me politikën ishte temë e debatit në emisionin “Open”, ku një nga të ftuarit ishte edhe ish-deputeti, Agron Duka, kryetar i...

Kapet me armë sportive në makinë, ja çfarë i ndodh 21-vjeçarit

Një 21-vjeçar është proceduar penalisht nga policia e Lezhës, pasi në automjetin ku udhëtonte iu gjet një armë sportive. Policia bëri të ditur se...

Meta, mesazh të fortë politikës në muajin e Ramazanit/ Reflektoni, nuk...

Presidenti Ilir Meta ka marrë pjesë sonte në një iftar me kryetarët e komuniteteve fetare, ku ka vënë edhe njëherë theksin te mesazhi që...

Pedagogu i njohur: Të ikë Lena të vijë Prena nuk është...

Të iki Lena dhe të vijë Prena nuk është zgjidhja më e mirë për Shqipërinë. Opozita ka shumë punë për të bërë, pasi duhet...

Kriza në Shqipëri/ Negociatori Soreca dhe presioni i pritshëm ndaj Ramës…

Nga Boldnews.al Ambasadori i BE-së në Tiranë, Luigi Soreca, duket se ka intensifikuar kontaktet politike në vend, pasi 12 parti nënshkruan marrëveshjen me Partinë Demokratike,...

Luks që Shqipëria të digjet për karrigen e Ramës, shoh një...

Eksperti i ekonomisë, Zef Preçi, aktivist i shoqërisë civile, përmes një postimi ka reaguar lidhur me situatën politike në vend, si dhe me apelin...

10 vjet nga marrëveshja e Stabilizim-Asociimit, Soreca ka një apel të...

Ambasadori i BE-së në Tiranë, Luigi Soreca, i ka drejtuar një apel politikës shqiptare që të punojnë së bashku për marrjen e një vendimi...

Ja momentet e vështira të Sali Berishës/ Djali i ish-kryeministrit rrëfen...

Shkëlzen Berisha ka folur mbrëmjen e sotme për raportet me ish-kryeministrin Sali Berisha, por edhe për momentet e vështira të babait të tij. Në...

Cila është rruga më e shkurtër për t’u bërë milioner? Ja...

Profesioni më fitimprurës në Kosovë vlerësohet të jetë politika. Sipas përfaqësuesve të organizatave joqeveritare, disa zyrtarë të partive politike apo zyrtarë në institucione të...

Soreca apel politikës: Rivendosni mjedis politik më …

Mjedis politik më konstruktiv. Është kjo kërkesa që Ambasadori i BE-së në Tiranë, Luigi Soreca, i ka drejtuar klasës politike në vend. Soreca tha se...

Shqipëria në destabilitet politik, Rama hap ekspozita/ Ja çfarë shkruan media...

“Tagesspiege”, e përditshme gjermane, i ka kushtuar një artikull ekspozitës me piktura të kryeministrit  Rama në Berlin. Në artikull shkruhet se është surprizues fakti, që...

Kriza politike/ Komunitetet fetare: të gjendet zgjidhja, po cënohet shpresa e...

Bashkësia e Komuniteteve fetare i kanë drejtuar një apel politikës shqiptare për gjetjen e zgjidhjes për krizën politike në vend. Në një deklaratë të përbashkët,...

Mandatet e deputetëve/ Analisti i njohur: Ra republika parlamentare, njëri do...

Analisti Andi Bejtja tha se me dorëzimin e mandateve të deputetëve nga opozita ka rënë republika Parlamentare. Bejtja theksoi se tashmë asgjë nuk dihet se...
WhatsApp DENONCO