E martë, Shkurt 25, 2020
Etiketimet PD

Etiketim: PD

A duhet të largohet Basha nëse humb zgjedhjet? Përgjigjia befasuese e...

Ish-Presidenti Bujar Nishani ishte mbrëmjen e djeshme në emisionin "Arena", ku ndër të tjera u pyet nga gazetari Roland Qafoku nëse duhet të largohet...

“Jeta dhe shëndeti i qytetarëve janë primare!”/ PD marshim në mbrojtje...

Partia Demokratike organizoi sot një marshim për ndërgjegjësimin qytetar në luftën kundër kancerit. Në Ditën Botërore Kundër Tumoreve, PD i bashkohet nismës së Unionit...

Kallzimi penal i PD për dy ministra dhe 3 kryebashkiakë/ SPAK...

Prokuroria e Posaçme Antikorrupsion ka regjistruar kallëzimin e PD-së, për pasojat e tërmetit të 26 nentorit. Ora News ka mësuar se është hedhur në...

Basha takim me trupin diplomatik, çfarë u diskutua…

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha është takuar sot me ambasadorë të trupit diplomatik të akredituar në Tiranë me të cilët mësohet se ka...

Paralajmërimi i Ramës për ndërtimet pa leje, Pampuri: Le ta nisë...

Ish deputetja e Partisë Demokratike Orjola Pampuri, në një deklaratë për mediat reagoi pas fjalës së kryeministrit Edi Rama në Kuvend, i cili tha...

PD çpluhuros deklaratën e KSBE-së, të nënshkruar edhe nga Bashkimi Sovjetik,...

Nga Neritan Sejamini Partia Demokratike po e thellon retorikën justifikuese për një qeveri teknike, ngritur në bashkëpunim me Partinë Socialiste, para zgjedhjeve të ardhshme. Kjo retorikë...

Dekriminalizimi/ Një tjetër Kryebashkiak i Rilindjes në fazë verifikimi, ja për...

Një tjetër Kryebashkiak i Rilindjes po verifikohet nga Partia Demokratike lidhur me të shkuarën e tij. Boldnews.al ka mësuar se kryebashkiaku që po verifikohet i...

PD i publikoi emrin si personi që po pi kokainë/ Reagon...

Ish-deputeti i PD-së, Ervin Salianji, kërkoi sot largimin e kryebashkiakut të Bulqizës, Lefter Alla. Sipas PD-së, Alla është kryebashkiaku që u publikua në foto nga...

“Nën pushtetin e bandave të Ramës, Ballës e Sejdinit…”/ Bardhi: Fitojmë...

Gazment Bardhi, Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, ka vijuar turin e takimeve me strukturat në qarkun e Elbasanit, nga ku u shpreh se...

“Vëllai i shefit të policisë, pjesë e dosjes 184, në krye...

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Enkeljed Alibeaj deklaroi se “arrestimi i përsëritur për trafik droge i Pajtim Agës së dosjes 184, përveçse dëshmon përshkallëzimin e...

Lulzim Basha bën Desada Metajn numrin 2 të PD-së

Largimi nga emisioni “Opinion” i Desada Metajt dhe bashkimi me ekipin e Lulzim Bashës nuk përbën ndonjë suprizë për shumicën e gazetarëve.  Atyre nuk...

Bardhi publikon videon: Ja pse Edi Rama është përgjegjës kryesor për...

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi deklaron se ndarja e politikës nga krimi nis me largimin e kryeministrit Edi Rama. Në një postim...

Gazetari: Çfarë do të kërkojë PD 100 ditë para zgjedhjeve…

Mbrëmjen e djeshme në emisionin “Zonë e Lirë” të  Arjan Çanit, gazetari Robert Rakipllari u shpreh se PD do të kërkojë të vihet në...
WhatsApp DENONCO