E martë, Shkurt 25, 2020
Etiketimet PD

Etiketim: PD

Denoncimi/ Ja oligarkët dhe kryebashkiakët që përfituan nga tenderat e OSHEE

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë del me humbje, shqiptarët paguajnë fatura më të shtrenjta, por klientët dhe miqtë e Edi Ramës pasurohen me miliona...

FOTO/ Ja 14 ish-deputetët demokratë më aktivë, lista kryesohet nga 3...

Në shkurt të 2019, deputetë të opozitës së bashkuar dorëzuan mandatet, duke u larguar përfundimisht nga Parlamenti. Nga ky moment dhe deri më sot, Instituti...

“Po hyn në histori si Esad Pasha”/ PD akuza Ramës për...

Partia Demokratike ka reaguar përmes disa ish-deputetëve lidhur me padinë e Kryeministrit Edi Rama ndaj Ramush Haradinajt. Rama depozitoi në Gjykatën e Prishtinës padinë...

Thirrja e Bashës: Të hapur ndaj shoqërisë civile, mirëpresim kontributin e…

Partia Demokratike mbetet e hapur për të mirëpritur grupet e interesit, individët dhe shoqërinë civile për të dhënë kontributin e tyre në Këshillin Politik...

Marrëveshja për Reformën Zgjedhore/ Ish-deputeti i LSI: Hapi i parë drejt...

Ish-deputeti i LSI-së, Përparim Spahiu, e shikon si hapin e parë drejt zgjedhjeve të parakohshme, marrëveshjen mes opozitës së bashkuar dhe Rilindjes, lidhur me...

Pakt me Ramën? Reagimi nga PD: Çfarë arrihet me marrëveshjen për...

PD ka reaguar pas kritikave lidhur me arritjen e marrëveshjes për reformën zgjedhore, se ka pasur një pakt Rama-Basha. Gazment Bardhi, Sekretari i Përgjithshëm i...

Marrëveshja për reformën zgjedhore/ Hajdari: PD-LSI e kuptuan që protestat…

Deputetja Rudina Hajdari ka reaguar lidhur me marrëveshjen e arritur me përfaqësuesit e opozitës së bashkuar për ngritjen e Këshillit Politik për Reformën Zgjedhore. Sipas...

Reforma Zgjedhore/ Ja për çfarë janë dakordësuar PS-PD-LSI, zbardhet dokumenti

Reforma Zgjedhore duhet të përfundojë brenda 15 marsit 2020. Ky është një nga konkluzionet e tryezës mes përfaqësuesve të opozitës së bashkuar Oerd Bylykbashi...

Kundër ndryshimit të sistemit zgjedhor/ Kaso: Duhet reformë Kushtetuese, listat e...

Partia Demokratike nuk është pro ndryshimit të sistemit aktual zgjedhor në Shqipëri, proporcional rajonal. Sekretari për Çështjet Zgjedhore në Partinë Demokratike, Ivi Kaso deklaroi...

“Mbështes listat e hapura”/ Duma: Rama në rolin e palaços, opozita...

Ish-deputetja demokrate Grida Duma tha qytetarët kanë pritshmëri të mëdha te Partia Demokratike. Në studion e Syti Tv, Duma tha se PD me denoncimet e...

Bardhi apel prokurorisë: Mos u fshini më! Krimet elektorale të ndëshkohen

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi, në një takim me strukturat në qarkun e Dibrës ka kërkua nga prokuroria që krimet elektorale të...

Vokshi: Vendimi i Presidentit për të kthyer ligjet e censurës, i...

Partia Demokratike shprehet se kthimi i dy ligjeve të censurës së medias online nga Presidenti i Republikës, është një hap i duhur në mbrojtje...

Paralajmërimi i fortë i PD: Edhe dy kryebashkiakë të tjerë socialistë…

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazmend Bardhi nga Dibra, ku zhvilloi një takimet me strukturat drejtuese të PD, ka bërë një deklaratë të...
WhatsApp DENONCO