E entje, Gusht 6, 2020
Etiketimet #Meta#boldnews

Etiketim: #Meta#boldnews

Meta letër mbretëreshës Margreth II me rastin e 50 vjetorit të...

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, i ka dërguar një letër urimi Mbretëreshës Margrethe II të Danimarkës, me rasin e 50 vjetorit të marrëdhënieve diplomatike...

Meta apel qeverisë: Reflektori, respektoni lirinë e medias

Në muajin janar, Presidenti Ilir Meta ktheu për shqyrtim ligjin e qeverisë për mediat. Në intervistën dhënë për emisionin "Tempora" në RTV Ora, Kreu...

Meta: Politikanët shqiptarë fshihen pas ndërkombëtarëve dhe i lejojnë të tallen...

Presidenti Ilir Meta në një intervistë përballë gazetares Sonila Meço në ‘Temp Ora’, duke komentuar deklaratën e KLGJ ka kërkuar opinionin e EURALIUS për...

Meta: Të shtohen përpjekjet për rihapjen e ekonomisë, me qëllim ringritjen...

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ndërsa ka postuar analizën e Arben malajt, bën apel për një hpje të sigurtë dhe të pakthyeshme të ekonimisë. Sipas...

A është menaxhuar si duhet situata në Shqipëri/ Meta: Asnjë vend...

Presidenti i Republikës Ilir Meta, në një intervistë për neës 24 deklaroi se deri më tani falë punës së mjekëve situata në Shqipëri është...

Presidenti Meta uron muajin e bekuar të Ramazanit

Presidenti Ilir Meta ka uruar besimtarët që festojnë Muajin e Shenjtë të Ramazanit dhe agjërojnë duke shpresuar se sakrificat që po bëjnë sot shqiptarët...

A po lind një dashuri e re mes Ramës dhe Metës:...

I pyetur nëse ka një marrëveshje të re me kryeministrin Rama, Presidnti Meta tha në një lidhje direkte në emisionin “Opinion” se ai ka...

Meta: Masat e marra nga qeveria nuk janë të ekzagjeruara, shtyrja...

Presidenti i Republikës Ilir Meta i ka cilësuar jo  të ekzagjeruara masat kufizuese të ndërmarra nga qeveria shqiptare lidhur me COVID-19. Gjithashtu kreu I shtetit...

Ndryshimet në Kodin Penal/ Meta: Duhen bërë në mënyrë të përgjegjshme

Presidenti Meta nga emisioni 'Open' në Top-Channel, tha ndër të tjera se ndryshimi i Kodit Penal është një akt i rëndësishëm që duhet bërë...

Shqiptarët e bllokuar në Kakavijë/ Meta: Duhet zgjidhje e menjëhershme

Prej dy ditësh mbyllja e kufirit me Greqinë ka shkaktuar probleme dhe amulli dhe dhjetra qytetarë shqiptarë, të cilët duan që të kthehen në...

Meta rikthen dekretin ‘Anti-KÇK’ në Kuvend: Shkel Kushtetutën

Presidenti Ilir Meta i ka kthyer mbrapsht Kuvendit Aktin Normativ për Paketën Anti- KÇK duke konstatuar se shkel Kushtetutën dhe parashikimet për funksionimin e...

Rama foli për rrogën e presidentit/ Reagon Ilir Meta

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka reaguar pas masave të prezantura nga kryeminsitri Edi Rama. Në masat e marra nga qeveria Rama duke falenderuar...

Meta dekretoi 3 anëtarët e Gjykatës së Lartë, reagon ambasadorja...

Ambasadorja e SHBA-ve në Tiranë Yuri Kim ka reaguar pas dekretimit të tre anëtarëve të Gjykatës së Lartë nga Presidenti i Republikës Ilir Meta....
WhatsApp DENONCO