A është menaxhuar si duhet situata në Shqipëri/ Meta: Asnjë vend nuk ka patur masat perfekte

Presidenti i Republikës Ilir Meta, në një intervistë për neës 24 deklaroi se deri më tani falë punës së mjekëve situata në Shqipëri është menaxhuar në nivelin eduhur.

I pyetur nëse qeveria ka marrë masat e duhura, eta deklaroi s ejo vetëm në vendin tonë pëor në të gjithë botën nuk ka patur një menaxhim perfekt.

Falë mjekëve dhe masave kjo është arritur të kemi një situatë të qendrueshme. |gjatja e saj ka patur dhe ka sfida të tjera mjaft shqetësuese për të gjithë për sipëërnarrjen dhe qytetarët që rrezikojnë vendet e tyre të punës. U bënë 6 javë dhe ende nuk ka një prespektivë të qartë për kthimin në normalitet. Ne kemi diskutuar vazhdimisht për këtë çështje dhe duhet të kemi në konsideratë se nuk ka një menaxhim pëerfekt të kësaj krize asgjëkundi. Kemi vënë re që vetë OBSH ka ndryshuaqr disa herë vlerësimin e saj për këtë virus derisa situata e pandemisë u shpall me mjaft vonesë. Kjo ëhstë një eksperiencë e panjohur më parë, ose diçka e ngjashme mund të ketë ndodhur shumë dekada më parë. Duhet të hapemi hap pas hapi’, deklaroi Meta.

LEXO EDHE  Reagimi për përgjimet e antimafias, Lubonja: Deklaratë e poshtër ajo e ambasadorit italian