E dielë, Dhjetor 6, 2020
Etiketimet Lajcak

Etiketim: lajcak

Lajçak: Pa Asociacionin nuk ka normalizim të marrëdhënieve Kosovë -Serbi

Përfaqësuesi Special i BE-së për bisedimet Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, gjatë një interviste dhënë për televizionin publik të Serbisë (RTS), është shprehur se dialogu duhet...

Lajçak nga Beogradi: Për Asociacionin është rënë dakord, duhet të realizohet

Çdo gjë që është dakorduar, duhet të zbatohet, tha të enjten në Beograd i dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav...

Hoti pas takimit me Lajçak: Nuk ka formim të Asociacionit pa...

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka folur për mediat pas takimit që pati me të dërguarin e Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak. Kreu...

‘Shkak pandemia’/ Zyrtari i lartë i BE jep lajmin: Shtyhet dialogu...

Një takim i ri midis Kosovës dhe Serbisë, në nivel ekspertësh, i paraparë të zhvillohet të hënën në Bruksel, është shtyrë, për shkak të...

Lajçak: Të hënën vazhdon dialogu Kosovë-Serbi

I dërguari i Bashkimit Evropian për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë, Mirosllav Lajçak ka konfirmuar se të hënën do të zhvillohet takimi mes shefave...

Lajçak: Çfarë u bisedua sot në Bruksel mes Kosovës dhe Serbisë

I dërguari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak ka postuar në llogarinë e tij në Twitter nje foto nga takimi i sotëm...

Dialogu Kosovë-Serbi, Lajçak prezanton temat e takimit të së enjtes

I dërguari special i Bashkimi Europian për dialogun, Miroslav Lajçak, prezantoi temat e takimit të së enjtes mes delegacioneve të Kosovës dhe Serbisë. Bisedimet mes...

Progres në dialogun Kosovë-Serbi, Lajçak: Diskutimi i radhës për pronën dhe...

Kosova dhe Serbia shënojnë progres në normalizimin e marrëdhënieve. Pohimi vjen nga përfaqësuesi special i Bashkimit Europian për dialogun, Miroslav Lajçak, pas takimit të...

Lajçak: Takimi i radhës i nivelit politik Kosovë-Serbi, në fillim të...

I dërguari i Posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, paralajmëroi mbrëmjen e së enjtes se takimi i radhës i nivelit të...

Lajçak: Arrihet pajtimi për axhendën e dialogut Kusovë-Serbi, më 16 korrik

Dialogu Prishtinë - Beograd, i lehtësuar nga Bashkimi Evropian, u zhvillua të dielën në Bruksel përmes një video-konference. Përfaqësuesi i posaçëm i BE-së Miroslav Lajçak,...

Me avion për në Tiranë/ Pasagjerët bllokohen në Zyrih, mes tyre...

Një numër i madh pasagjerësh të cilët prisnin që gjatë ditës së sotme të udhëtonin me avionin e kompanisë zvicerane Edelweiss, nga Zyrihu në...

Thaçi nuk do të përfshihet në proceset që udhëhiqen nga Miroslav...

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, tha të martën se nuk ka vullnet të përfshihet në procesin e negociatave me Serbinë që udhëhiqen nga i...

Haradinaj letër Lajçak: Mogherini e dëmtoi Kosovën

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, përmes një letre i ka bërë të ditur përfaqësuesit Special të Bashkimit Evropian për Dialogun,...
WhatsApp DENONCO