E hënë, Shtator 21, 2020
Etiketimet Infektimi

Etiketim: infektimi

VIDEO/ “Lutuni për mua”, apeli i fortë i shqiptarit të infektuar...

Një veteran i luftës së fundit ka publikuar një video përmes të cilës ka treguar se është infektuar me COVID-19. Ai thotë se është në...

A mund të infektohemi me Covid-19 përmes syve? Ja ç’thotë mjeku...

Deri tani sipas mjekëve ne e dimë qe koronavirusi mund të hyjë në trupin tonë përmes hundës dhe gojës. Rekomandimet nga mjekët kanë qenë të...

Të infektuar nga Covid-19/ Dy nënkryetarët e Bashkisë rezultojnë pozitiv

Prej fillimit të muajit qershor, rastet e evidentuara me koronavirus në Shqipëri kanë pësuar rritje, ndërsa institucionet shtetërore dhe ato shëndetësore në jo pak...

I infektuar me Covid-19 edhe kreu i degës së PD, prej...

Gëzim Çaushi, kryetar i PD-së në Roskovec, rezulton i prekur nga koronavirusi. Lajmi raportohet nga abcneës, ndërsa nuk dihet se si mund të...

10 herë më infektues se ai që u shfaq në Kinë,...

Një version i ndryshuar i koronavrusit që ka pushtuar Evropën dhe Perëndimin është më infektues se ai që “lindi” fillimisht në Kinë. Një studim i...

Mcgregor: Khabib po shpik infektimin me coronavirus të babait, po i...

Conor McGregor është një personazh tepër i veçantë në botën e sportit i cili tërheq vëmendje me deklaratat e tij kontroverse. Pak kohë më parë ai...

Rastet e reja me Covid-19/ Të infektuar dy mjekë në Tiranë...

Në 24 orët e fundit janë zbuluar 4 raste të reja me koronavirus në Lushnje, si dhe dy mjekë në një qendër shëndetësore në...

Disa vende janë më imune ndaj Covid-19?/ Mjeku Alimehmeti: Ja sa...

Siç më pak pritej, COVID-19 krijoj një ndarje të botës, në atë që është duke marrë goditjen më të madhe dhe në tjetrën ku...

Covid 19, rritet numri i të infektuarve dhe vdekjeve në Botë

Në të gjithë Botën, numri i të infektuarve nga Covid 19, ka arritur në 339259 persona, ndërkohë që kanë humbur jetën 14706 pacientë. Të dhënat...

Misteri/ Çifti i të moshuarve u dyshua se u infektua nga...

Rezultuan të vërteta dyshimet për 3 persona në Korçë, të cilët tashmë janë konfirmuar të prekur nga koronavirusi. BalkanWeb raporton se çifti i të moshuarve...

VIDEO/ Raportimi nga Infektivi, ja si është gjendja e pacientëve me...

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastrirliu është informuar nëpërmjet një videomesazhi për gjendjen shëndetësore të sëmurëve me koronavirus në Spitalin Infektiv. Manastirliu e ka pasqyruar këtë...
WhatsApp DENONCO