VIDEO/ “Lutuni për mua”, apeli i fortë i shqiptarit të infektuar nga Covid-19

Një veteran i luftës së fundit ka publikuar një video përmes të cilës ka treguar se është infektuar me COVID-19.

Ai thotë se është në ditën e pestë dhe ka shumë temperaturë. Për shkak të virusit, pacienti tregon se ka humbur edhe ndjenjat dhe ka bërë thirrje për kujdes.

“Jam i infektuar me COVID-19. Kam temperaturë shumë të lartë. Dikush ka simpotma shumë të rënda, dikush më të lehta. Më ka humbur fuqia e çka kam. Jam rrëzuar në banjo dhe më ka humbur vetëdija. E pesta ditë dhe flaka më doli. Jam invalid i luftës dhe krahun e kam humbur në luftë. Kërkoj prej jush veç lutuni për mu të madhit Zot”, ka thënë ai.

LEXO EDHE  Pranojnë ekzekutimin e taksistit, zbardhet arsyeja/ "Na ngacmoi nënën dhe motrën"

Në gjithë Kosovën deri tani kanë vdekur 236 persona, janë infektuar më shumë se 8500 dhe janë shëruar më shumë se 4500 pacientë.

Aktualisht, në spitalet e Kosovës janë duke u trajtuar rreth 600 pacientë.

Në gjithë botën janë prekur me shumë se 17 milionë njerëz me koronavirusin e ri, kanë vdekur më shumë se 600 mijë të tjerë dhe janë shëruar mbi 10 milionë pacientë.