I infektuar me Covid-19 edhe kreu i degës së PD, prej 10 ditësh kurohet në banesë

Gëzim Çaushi, kryetar i PD-së në Roskovec, rezulton i prekur nga koronavirusi. Lajmi raportohet nga abcneës, ndërsa nuk dihet se si mund të jetë infektuar drejtuesi i degës së PD.

Gjithsesi dyshohet se kreu i demokratëve të Roskovecit është infektuar në Tiranë. Sipas abcneës, Çaushi prej 10 ditësh po kurohet në banesën e tij, ndërsa ka temperaturë dhe kollë.

LEXO EDHE  Shtyhet gjyqi për shitblerjen e votave në Dibër

Në qarkun e Fierit ku përfshihet edhe Roskoveci, janë evidentuar në total 42 persona aktivë me koronavirus.
Ndërsa ditën e sotme në Fier, Ministria e Shëndetësisë deklaroi se ka zbuluar vetëm 1 rast.