E martë, Prill 20, 2021
Etiketimet Hamilton

Etiketim: hamilton

Formula 1/ Bottas triumfon në garën e parë të sezonit, Hamilton...

Gara e Austrisë në Formula 1 sapo ka përfunduar dhe fituesi, është Valteri Bottas. Piloti i Mercedes u nis nga podiumi, si më i...

F1, Austri/ Bottas mund Hamilton për “pole position”, zhgënjim total nga...

Sezoni i ri i Formula 1, ka startuar zyrtarisht me provat zyrtare për Çmimin e Madh të Austrisë. Valteri Bottas fitoi “pole position” e parë...

F1/ Gjithçka gati për sezonin e ri, Hamilton synon të rishkruajë...

Këtë fundjavë në Austri nis Botërori më i pazakontë i Formula 1 në historinë 70-vjeçare të këtij sporti. Lewis Hamilton ka shansin të ngjitet...

Hamilton reagon ashpër ndaj deklaratave të Ecclestone: Injorant dhe i paedukuar!

Racizmi është një nga temat më të ndjeshme në sport. Ish-bosi i Formula 1, Bernie Ecclestone befasoi me deklaratën e djeshme, në të cilën...

Situata e coronavirusit, Hamilton: Fakti që do të garojmë, tregon se...

Ndërkohë që shumica e ligave sportive më të ndjekura në botë janë ndalur për shkak të koronavirusit, nuk ka ndërmend të bëjë të njëjtën...

Messi lë mbrapa Ronaldon, ndan çmimin e radhës me Hamilton

Lionel Messi dhe Lewis Hamilton janë fituesit e "Sportistit të vitit" në çmimet "Laures". Sportistë dhe ish-sportistë nga shumë fusha dhe disiplina bashkuan votat...

Totto Wolf largon Ferrarin: “Nuk e lëshoj Hamilton-in, ai është prioriteti...

Kohët e fundit është përfolur për një kalim të Lewis Hamilton te skuderia e Ferrarit. Ndërsa ajo çfarë e ka bërë këtë gjë më të...
WhatsApp DENONCO