E mërkurë, Mars 3, 2021
Etiketimet Hamilton

Etiketim: hamilton

Hamilton heziton të rinovojë, Mercedes lodhet dhe kontakton me zëvendësuesin

Rinovimi i kontratës mes pilotit britanik Lewis Hamilton dhe Mercedes ende nuk po vjen, ndërkohë që botërori i Formula 1 nis pas dy muajsh....

Hamilton heziton të rinovojë, reagon Wolff: Lewis nuk është në qendër...

E ardhmja e Lewis Hamilton te Mercedes është gjithnjë e më shumë në pikëpyetje, ndërkohë që koha për të rinovuar kontratën sa vjen e...

Kaloi Covid-in, Hamilton: Kam humbur 4 kg prej virusit

Virusi COVID-19 nuk ka kursyer as kampionë të mëdhenj të botës së sportit. Një ndër ta është edhe Lewis Hamilton që e kaloi virusin...

Hamilton nderohet nga Shoqata Britanike e Garave, pjesa e startit në...

Lewis Hamilton do të ketë një tjetër vërtetim zyrtar të karrierës së tij fantastike, diçka që vërtet atë do ta bëjë më të privilegjuar...

F1/ Sezoni mbyllet me fitoren e Verstappen, Ferrari jashtë zonës së...

Nuk ka patur histori në Abu Dhabi. Max Verstappen i nisur nga vendi i parë ka dominuar plotësisht duke fituar garën e fundit të...

Hamilton rezulton negativ për Covid-19, britaniku i gatshëm për garën e...

Lewis Hamilton ia ka dalë të shërohet plotësisht. Ylli i Formula 1 u infektua me Covid-19 ditë më parë, duke humbur edhe garën e...

F1/ Bottas fiton pole position në mungesë të Hamilton, ndjek zëvendësuesi...

Edhe pse Lewis Hamilton mungon në Çmimin e Madh të Sakhirit për shkak të Covid-19, sërish do të jenë dy makina Mercedes ato që...

Hamilton: Aksidenti i Grosjean më ka bërë të mendoj tërheqjen nga...

Koha po skadon dhe Lewis Hamilton ende nuk ka vendosur për të ardhmen e tij. Piloti britanik i mercedes, aktualisht në karantinë, pasi është...

Hamilton infektohet me Covid-19, mungon në Çmimin e Madh të Bahrenit

Lewis Hamilton nuk do të marrë pjesë në garat e fundjavës në Çmimin e Madh të Bahrejnit në pistën e Sakirës, pasi ka rezultuar...

Diferencë e madhe me ndjekësit, Hamilton piloti më i paguar në...

Lewis Hamilton është piloti më i paguar në Formula 1. Kjo është një gjë normale, duke parë se britaniku është 7 herë kampion i...

“Hamilton pilot i madh, por me atë Mercedes fitojnë të gjithë”

Max Verstappen vijon të thumbojë britanikun Lewis Hamilton në lidhje me fitoret e titujt e njëpasnjëshëm që po fiton piloti i Mercedes. Sipas tij,...

F1, Portugali/ Hamilton në “pole position”, Leclerc mban gjallë Ferrarin

Pas 3 sesioneve të provave të lira në kryesim, Valtteri Bottas u detyrua të shikonte se si Leëis Hamilton i mori “pole position” në...

Video/ Hamilton barazoi rekordin e Schumacher, shikoni gjestin e djalit të...

Nuk janë të shumtë ata që kanë arritur të kapin në befasi gjatë viteve të fundit Lewis Hamilton në Formula 1, por Mick Schumacher,...
WhatsApp DENONCO