E shtunë, Prill 4, 2020
Etiketimet Denim

Etiketim: denim

Harvey Weinstein dënohet me 23 vjet burg për abuzime seksuale

Ish-producenti i fuqishëm në Holliwood, Harvey Weinstein është dënuar sot me 23 vjet në total me akuzën e abuzimeve seksuale ndaj dy grave në...

Mbështetësi i censurës në Shqipëri i dënuar në Francë/ Ja çfarë...

Harlem Desir, përfaqësues i OSBE-së për Lirinë e Mediave, ndihmoi Kryeministrin Edi Rama që të kalonte në Kuvend një draft të ashtëquajtur "paketa anti-shpifje"...

Sulmoi turistët spanjollë, Gjykata dënon Mihal Kokëdhimën (Video)

Gjykata e Vlorës ka dënuar me 1 vit burg Mihal Kokëdhimën pronarin e restorantit në Porto Palermo të Himarës, i cili sulmoi turistët spanjollë....

SHBA: Shqiptari dënohet me 22 vite burg për terrorizëm

Një gjykatë në New York, dënoi me 22 vjet heqje lirie një shqiptar me vendbanim në Bronx, që synonte të bëhej pjesë e grupit ekstremist...

50 mijë € për të nxjerrë nga burgu të dënuarin, arrestohet...

Një 33-vjeçare është arrestuar nga policia këtë mesditë pasi akuzohet për mashtrim me pasoja të rënda. Pas hetimeve të Prokurorisë, ajo hiqej si juriste...

Gjirokastër/ Ngacmoi seksualisht të miturën, mësuesi dënohet me burg

Është dënuar me 3 vjet e gjashtë muaj burg nga Gjykata e Gjirokastës, mësuesi Neshat Tepelena, me akuzën për ngacmim seksual ndaj një të...

Ngacmoi nxënësen seksualisht, dënohet me 3 vjet burg mësuesi/ Emri

Gjykata ka dënuar me tre vite e gjashtë muaj Neshat Tepelenën, mësuesin që u denoncua nga nxënësja e tij për ngacmim seksual. Dënimi do...

“Vrasje, përdhunim, skllavëri seksuale”, “Terminatori” dënohet 30 vjet burgim

Një ish-udhëheqës i rebelëve të Kongos u dënua me 30 vjet burgim për krime lufte dhe krime kundër njerëzimit. Bosco Ntaganda, i njohur me...

Dhuna/ Përjashtohen përjetë dy lojtarët e Këlcyrës, Shkodra pa tifozë

Dy lojtarët e Këlcyrës Saimir Kule dhe Aristidh Coli janë përjashtuar përjetë nga aktivitetet futbollistike. Vendimin e ka dhënë Komisioni i Disiplinës në FSHF....

Dënohet me 8 vjet burg 21 vjeçari shqiptar/ Akuza për dhunë...

Kledian Hoxhaj, 21 vjeç, është dënuar me 8 vjet burg nga drejtësia italiane, pasi në nëntor të 2017, dhunoi dhe më pas përdhunoi të...
WhatsApp DENONCO