Milan-Genoa 0-1/ Ostigard “fluturon” dhe hesht San Siro-n

Milan-Genoa, ndeshje e vlefshme për 1/8-at e Kupës së Italisë, është zhbllokuar në minutën e 17-të.

Leo Ostigard ka bërë një kërcim “alla Ronaldo” pas një goditje nga këndi dhe ka tundur rrjetën me një goditje të bukur me kokë.

LEXO EDHE  VIDEO/ Fitore e pabesueshme e Tottenham, përmbys Leicesterin me dy gola në fundin e ndeshjes

Ky ka q enë goli i parë në sezon për mbrojtësin, në ndeshjen e tij të dytë me kuqeblutë.