Protesta e 8 janarit/ Bardhi: Ndërhyrja e policisë rrezikoi jetën e protestuesve dhe të atyre brenda selisë

Gazment Bardhi i ftuar në ‘Opinion’ ka dhënë versionin e tij të asaj se çfarë ndodhi ditën e protestës në selinë e PD më 8 janar.

Bardhi tha se edhe pse ka kërkuar disa herë ndërhyrjen e policisë, reagimi ka qenë shumë i vonuar.

Bardhi deklaroi gjithashtu se ndërhyrja e policisë ka qenë brutale duke rrezikuar jetën e protestuesve por dhe të personave brenda selisë.

LEXO EDHE  Kullat në Tiranë, si po ndikon pastrimi i parave në rritjen e çmimit të apartamenteve

‘Ndërhyrja e policisë ishte britale, rrezikoi jetën jo vetëm të atyre që ishin jashtë selisë, por dhe të atyre që ishin brenda selisë’, tha Bardhi.